Diecezjalne Centrum Wolontariatu szuka wolontariuszy

Data publikacji: 24.09.2019 14:42
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.12.2016. Prezes Centrum Wolontariatu w Kielcach Maciej Ziernik i koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu Damian Zegadło

06.12.2016. Prezes Centrum Wolontariatu w Kielcach Maciej Ziernik i koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu Damian Zegadło
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Diecezjalne Centrum Wolontariatu szuka chętnych do pracy z osobami potrzebującymi pomocy. Do instytucji powinny zgłaszać się osoby w wieku od 13 do 30 lat.

Damian Zegadło, koordynator centrum informuje, że przewidziano szkolenie dla kilkuset osób.

- Chcemy zorganizować warsztaty dziennikarskie, z języka migowego, komunikacji, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również zajęcia rękodzieła artystycznego. Te wszystkie nasze propozycje wynikają z naszego doświadczenia. Wiemy, że te umiejętności pomagają w pracy w konkretnych placówkach, do których wysyłamy wolontariuszy - mówi.

Jak dodaje Damian Zegadło, po przejściu bezpłatnego szkolenia, wolontariusze będą mogli pomagać w rożnych instytucjach i placówkach.

- Wolontariusze będą mogli podjąć swoje działania m.in. w środowiskowych domach samopomocy, domach pomocy społecznej, świetlicach środowiskowych, w ośrodkach wychowawczych, czy w hospicjum. Współpracujemy także z instytucjami kultury, więc wachlarz możliwości jest szeroki. Wszystko zależy od tego, czy ktoś chce - dodał Damian Zegadło.

Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami powinny się zgłaszać do siedziby Diecezjalnego Centrum Wolontariatu, która znajduje się przy ulicy Małej 17/3.

Reklama