Jeszcze jeden wicemarszałek w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 24.09.2019 14:47
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 24.09.2019. Sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Kielce. 24.09.2019. Sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W Zarządzie Województwa Świętokrzyskiego będzie zasiadało dwóch wicemarszałków. Dotychczas, tę funkcję sprawowała tylko jedna osoba, Renata Janik. Radni sejmiku przyjęli projekt nowelizacji statutu województwa świętokrzyskiego, która pozwoli na wprowadzenie tego rozwiązania.

Prace nad zmianami statutu województwa zaczęły się jeszcze w poprzedniej kadencji - przypomina Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku.

- Zmiany dotyczą bieżących uregulowań prawnych, które są wprowadzane w ustawach samorządowych i ustawach o finansach publicznych. Najważniejszą jest to, że podążamy za innymi samorządami i wprowadzamy instytucję dwóch wicemarszałków, bo to tej pory mieliśmy jednego – zaznaczył przewodniczący.

W tej chwili, marszałkiem jest Andrzej Bętkowski, jedynym wicemarszałkiem Renata Janik, natomiast Marek Bogusławski, Marek Jońca i Mariusz Gosek są członkami zarządu województwa.

Statut wejdzie w życie w momencie publikacji w dzienniku urzędowym, co oznacza że zmiany powinny zostać wprowadzone w życie w ciągu miesiąca. Na razie nie ustalono, który członek zarządu będzie pełnił funkcję wicemarszałka.

 

Reklama