Coraz bliżej remontu alei Popiełuszki. Będą utrudnienia

Data publikacji: 24.09.2019 15:57
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.09.2019. Kielce. Aleja Popiełuszki

05.09.2019. Kielce. Aleja Popiełuszki
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Z poważnymi utrudnieniami w ruchu muszą się liczyć kierowcy na wylocie z Kielc w stronę Morawicy. W pierwszej połowie października ma się rozpocząć remont alei Księdza Jerzego Popiełuszki.

- W tym czasie ruch odbywać się będzie tylko jedną jezdnią, a utrudnienia mogą potrwać do połowy listopada - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg. Wyremontowany zostanie około półkilometrowy fragment drogi od skrzyżowania z ulicą Wrzosową w stronę granicy miasta.

Projekt nowej organizacji ruchu, który został przygotowany na czas remontu zakłada, że sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Wrzosowej zostanie wyłączona, a w zamian za to, wytyczone zostanie tymczasowe jednopasmowe rondo.

Podobnie jak w przypadku ulicy Jesionowej oraz Grunwaldzkiej, remont będzie polegał na wymianie obydwu jezdni o szerokości około 10 metrów. Wymienione zostaną także krawężniki.

Modernizacja ma się zakończyć do połowy listopada. Koszt to ponad 1,8 miliona złotych. Miastu udało się pozyskać dofinansowanie w ramach rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, które wyniesie połowę kosztów inwestycji.

Tagi do tego wpisu
Reklama