Wawrzyk: nie zostawimy naszych turystów bez pomocy [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 25.09.2019 11:51
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.09.2019. Kielce. Konferencja prasowa wiceministra Piotra Wawrzyka. Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych

25.09.2019. Kielce. Konferencja prasowa wiceministra Piotra Wawrzyka. Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewni pomoc klientom biura podróży Neckermann Polska, podkreślał w Kielcach profesor Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych. Ma to związek z ogłoszeniem niewypłacalności przez biuro podróży.

Jak zaznaczył Piotr Wawrzyk, polscy konsulowie obejmą niezbędną pomocą i opieką wszystkich turystów tego biura, przebywających poza granicami kraju.

- Turyści mogą liczyć przede wszystkim na wsparcie konsula przy rozmowach z właścicielami hoteli. To w tej chwili najpilniejszy problem, ponieważ wiemy, że część właścicieli stara się wyegzekwować od naszych turystów opłaty za hotel. Wiemy także, że Neckermann pokrywał wyłącznie koszty podróży polskich turystów. W tej chwili jesteśmy na etapie uzyskiwania od biura dokładnej informacji dotyczącej liczby turystów przebywających zagranicą - dodaje.

Wiceminister spraw zagranicznych zaznacza, że w związku z zaistniałą sytuacją, MSZ uruchomiło specjalną infolinię dla wszystkich zainteresowanych, chcących uzyskać niezbędne informacje na temat turystów biura podróży Neckermann Polska.

Podczas spotkania z dziennikarzami Piotr Wawrzyk, podsumował także wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Jak zaznaczył podpisanie wspólnej deklaracji dotyczącej zwiększenia stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce, jest przełomowym momentem w zakresie bezpieczeństwa naszego kraju, z którego powinno skorzystać także województwo świętokrzyskie.

- Nasze województwo ma strategiczne położenie geograficzne, nie jesteśmy w bezpośredniej bliskości granic naszego kraju. Ponadto region świętokrzyski ma dobrze zaplecze infrastrukturalne chociażby w postaci dobrze rozwiniętego przemysłu zbrojeniowego. Dlatego zamierzam zabiegać o to, aby potencjał regionu także w tym zakresie został wykorzystany - dodaje.

Wiceminister spraw zagranicznych zaznaczył, że na terenie województwa świętokrzyskiego  mogłoby powstać między innymi zaplecze logistyczne, wspierające jednostki amerykańskie mające stacjonować w Polsce.

Reklama