Wracają sportowe weekendy w ostrowieckich szkołach

Data publikacji: 25.09.2019 14:30
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Weekendowe zajęcia rekreacyjno-sportowe w ostrowieckich szkołach

Weekendowe zajęcia rekreacyjno-sportowe w ostrowieckich szkołach
Fot. MOSiR Ostrowiec

Od piątku po wakacyjnej przerwie wznowione zostaną weekendowe zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami socjoterapii dla dzieci prowadzone przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski - informuje MOSiR, który jest koordynatorem projektu.

Dzięki temu szkoły zamiast być zamknięte w weekendy, będą tętnić życiem. Treningi odbywać się będą bowiem w piątki w godzinach od 15.00 do 18.00 i w soboty w godzinach od 10.00 do 13.00, czyli przez sześć godzin w każdy weekend i w każdej placówce prowadzonej przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci. Rozpoczną się 27 września i potrwają do 14 grudnia.

Uczestnicy będą poznawać podstawowe elementy techniki i zasady gry w różnych dyscyplinach sportu. Będą rozwijali i doskonalili umiejętności w grach zespołowych, sportach indywidualnych i zabawach rekreacyjnych, a także brali udział w turniejach i konkursach z nagrodami.

Obecność socjoterapeutów na zajęciach ma pomóc dzieciom i młodzieży nieradzącymi sobie z własnymi emocjami, mającymi problemy z kontrolą zachowania, zamkniętymi w sobie lub przejawiającymi inne kłopotliwe zachowania.

Zadanie jest finansowane z budżetu gminy Ostrowiec Świętokrzyski ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019.

Tagi do tego wpisu
Reklama