Inauguracja sezonu odłożona. KSZO przekłada mecz siatkarek

Data publikacji: 25.09.2019 14:59 / Data aktualizacji: 25.09.2019 15:59
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Siatkarki KSZO Ostrowiec

Siatkarki KSZO Ostrowiec
Fot. Paula Lesiak / KSZO Ostrowiec

Zaplanowany na sobotę w hali przy ul. Świętokrzyskiej inauguracyjny mecz I ligi siatkarek KSZO Ostrowiec z SMS PZPS Szczyrk został przełożony. Klub ma już zgodę rywali i polskiego związku na rozegranie tego spotkania w innym terminie.

 - Przyczyną przełożenia meczu są nasze problemy z uzyskaniem licencji na grę na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet. Otrzymaliśmy dodatkowy tydzień od PZPS na przedłożenie kompletu dokumentów. Jednocześnie chcemy podziękować drużynie ze Szczyrku i siatkarskiej centrali za przychylność. Wierzymy, że uda się załatwić te wszystkie formalności i nasz zespół wystartuje w rozgrywkach – powiedział Radiu Kielce dyrektor ostrowieckiego klubu Dawid Ogórek.

Chodzi o uzupełnienie dokumentów oraz podpisanie ugody przez klub z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i urzędem skarbowym o rozłożeniu zaległości na raty.  Działacze KSZO już dużo zrobili, aby zredukować zadłużenie sekcji siatkówki. Wprowadzono plan naprawczy, który pozwolił ograniczyć o 35 procent budżet płacowy w zespole. Podpisane zostały ugody z niektórymi wierzycielami dotyczące zaległości m.in. wobec były zawodniczek.

W drugiej kolejce I ligi siatkarki KSZO 5 października mają zmierzyć się we własnej hali z Jokerem Świecie.      

Reklama