Wśród klientów Neckermanna są mieszkańcy ze świętokrzyskiego

Data publikacji: 25.09.2019 15:44
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Facebook / Neckernann

Wśród osób, które wykupiły wycieczki ogłaszającego upadłość biura Neckerman są mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Biuro podróży dziś wydało oświadczenie o niewypłacalności. W tej chwili poza granicami kraju na wycieczkach zorganizowanych przez tę firmę przebywa 3 600 osób.

Jak podają pracownicy biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, cały czas spływają dane dotyczące turystów, którzy wykupili wycieczki obsługiwane przez Neckermann.

Na razie nie wiadomo, ilu turystów z regionu świętokrzyskiego przebywa za granicą na wyjazdach zorganizowanych przez touroperatora, ale na pewno wycieczki oferowane przez firmę były sprzedawane także w województwie świętokrzyskim.

Jak mówi Alicja Redlich-Michalska z biura podróży Abex, w ofercie jej biura także były wycieczki organizowane przez Neckermann, ale nikt z nich nie skorzystał.

- Całe szczęście, że jest koniec sezonu i nie będziemy oferować tych wycieczek. Neckerman miał bardzo dobre propozycje, sprawdzone. Były one trochę droższe niż u innych touroperatorów, ale klienci sobie je cenili. Myślę, że zaistniała sytuacja negatywnie wpłynie na wszystkie biura podróży, bo zaufanie klientów zostało zachwiane - komentuje właścicielka biura.

Spółka Neckerman Polska wydała dziś oświadczenie, że powodem złożenia informacji o niewypłacalności było ogłoszenie upadłości przez spółkę Thomas Cook GMBH, właściciela 100 procent udziałów w Neckermann Polska.

Za niewykorzystane wycieczki Neckermann Polska będą odszkodowania. Turyści, którzy wykupili już wycieczki w biurze, a jeszcze nie wylecieli z kraju, powinni kontaktować się z ubezpieczycielem Allianz Partners.

Tagi do tego wpisu
Reklama