Pożar w szkole i błyskawiczna ewakuacja. Jest nagroda od senatora Krzysztofa Słonia

Data publikacji: 25.09.2019 20:39
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.09.2019 Warszawa. Krzysztof Słoń - senator PiS z członkami Akademii Małego Strażaka z Brynicy w Senacie

25.09.2019 Warszawa. Krzysztof Słoń - senator PiS z członkami Akademii Małego Strażaka z Brynicy w Senacie
Fot. archiwum

Członkowie Akademii Małego Strażaka z Brynicy w gminie Piekoszów, zwiedzali Sejm i Senat. Do stolicy zaprosił ich senator Krzysztof Słoń. Była to nagroda za profesjonalną ewakuację szkoły i pomoc kolegom podczas pożaru.

25.09.2019 Warszawa. Krzysztof Słoń - senator PiS z członkami Akademii Małego Strażaka z Brynicy w SenacieFot. archiwum

- Były to ćwiczenia, ale mali strażacy błyskawicznie przystąpili do akcji. Jestem pełen podziwu dla ich postawy - mówi senator.

- Oni biorą udział także w wielu innych akcjach, m.in nauki pierwszej pomocy. Sama akademia, której są członkami jest ewenementem w skali kraju. Dlatego zaprosiłem ich, aby mogli obejrzeć Sejm, Senat, a ponadto Stadion Narodowy i Izbę Strażacką w Niepokalanowie - podkreśla Krzysztof Słoń.

Cieszę się, że mogłem pochwalić się naszymi młodymi strażakami - dodaje senator.

- Warto takie postawy propagować. Wyrosną z nich być może profesjonalni strażacy, a na pewno świadomi obywatele, którzy w różnych trudnych sytuacjach będą potrafili odpowiednio zareagować - dodaje Krzysztof Słoń.

Mali druhowie z Brynicy okazali się być tak świetnie wyszkoleni, że zostali zaproszeni do wzięcia udziału w nagraniu spotu edukacyjnego, który trafił do szkół województwa świętokrzyskiego. Mali strażacy uczą też swoich rówieśników jak ratować ludzi. Za swoją działalność i wielkie poświęcenie zostali nagrodzeni przez senatora, Krzysztofa Słonia.

Reklama