„Nie!' dla budowy ferm drobiu. Mieszkańcy protestują

Data publikacji: 25.09.2019 20:57
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.09.2019 Mnin. Interwencja

25.09.2019 Mnin. Interwencja
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Głośny sprzeciw „wobec budowie kurników" wybrzmiał podczas interwencji Radia Kielce w miejscowości Mnin. Prawie sto osób protestowało przeciwko powstaniu 32 ferm drobiu na granicy gmin: Słupia Konecka i Łopuszno.

Jak podkreśla sołtys Rudnik Kazimierz Sadowski, inwestor nie chce rozmawiać z mieszkańcami.

- Z inwestorem nikt nie może się skontaktować. Nie odpowiada na nasze zaproszenia. Było spotkanie w Naramowie. Odmówił. Ignoruje mieszkańców i uważa, że jego decyzja o inwestycji jest słuszna - mówi sołtys. Inwestor odmówił także udziału w spotkaniu z mieszkańcami podczas naszej interwencji.

Robert Wielgopolan wójt Słupi Koneckiej informuje, że na terenie jego gminy sytuacja jest trudniejsza niż w Łopusznie, bo przygotowania do budowy trwają już rok, a część instytucji przychyliła się do raportu inwestora. Jak dodaje pozytywną opinię wydał Sanepid, urząd marszałkowski i Wody Polskie.

- Opinia była pozytywna pomimo tego, że nikt nie był na miejscu, nie sprawdził tego. Opinia została wydana zaocznie, zza biurka - uważa.

Z kolei wójt Łopuszna Irena Marcisz zaznacza, że żadna z instytucji nie wydała jeszcze pozytywnej opinii w sprawie inwestycji w sąsiedniej gminie:

- Moi mieszkańcy są bardzo aktywni. W każdej z tych instytucji złożyli wizytę. W każdej oczywiście proszą o to, aby wnikliwie przeanalizować raport oddziaływania na środowisko sporządzony przez inwestora - mówi.

Mieszkańcy są zdeterminowani i gotowi walczyć do skutku, by uniemożliwić inwestycję.

POSŁUCHAJ AUDYCJI "INTERWENCJA"

Tagi do tego wpisu
Reklama