Trwa rozbudowa szpitala MSWiA w Kielcach

Data publikacji: 26.09.2019 11:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
26.09.2019. Kielce. Rozbudowa szpitala MSWiA w Kielcach

26.09.2019. Kielce. Rozbudowa szpitala MSWiA w Kielcach
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Rozpoczął się drugi etap budowy nowego pawilonu szpitala MSWiA w Kielcach. Przy ulicy Wojska Polskiego stoi już czterokondygnacyjny budynek w stanie surowym, w którym będzie się mieścić 147 łóżek.

Nowy pawilon ma powierzchnię 7,5 tys. metrów kwadratowych. Na jego najniższym poziomie znajdować się będzie m.in. pracownia tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego. Na piętrach oddziały: wewnętrzny, internistyczny i diabetologii oraz chirurgii, chirurgii ortopedycznej i jedyny w województwie oddział chirurgii szczękowej.

Z kolei na najwyższym poziomie będzie oddział intensywnej opieki medycznej oraz blok operacyjny z czterema salami.

Jak informuje Jolanta Cygan, zastępca dyrektora do spraw inwestycji w szpitalu MSWiA, przebudowano już i wykonano sieci podziemne. Teraz zaczną się najistotniejsze prace, a więc roboty instalacyjne i wykończeniowe.

- Rozstrzygnięty został przetarg na budowę gazowej kotłowni, która będzie obsługiwała szpital. Rozstrzygnęliśmy także postępowanie na wykonanie instalacji elektrycznych, sanitarnych, wentylacji mechanicznej oraz na wykończenie, czyli wykonanie tynków i wylewek - wyjaśnia Jolanta Cygan.

Jak informuje Halina Olendzka, dyrektor szpitala MSWiA, przyjęcia pacjentów planowane są na pierwszy kwartał 2021 roku.

- Drugi etap rozbudowy szpitala planujemy zakończyć do końca przyszłego roku, więc w pierwszym kwartale 2021 roku w nowym pawilonie zaczniemy już przyjmować pacjentów - mówi.

Natomiast wciąż nie wiadomo co będzie z budynkami szpitala przy ulicy Ogrodowej. Wiadomo tylko, że wszystkie działające tam oddziały zostaną przeniesione do pawilonu przy ulicy Wojska Polskiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama