Krupka: Daleszyce potrafiły skorzystać z programów realizowanych przez rząd

Data publikacji: 26.09.2019 21:10
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.09.2019. Daleszyce. Spotkanie Anny Krupki, wiceminister sportu i turystyki z mieszkańcami gminy

26.09.2019. Daleszyce. Spotkanie Anny Krupki, wiceminister sportu i turystyki z mieszkańcami gminy
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Daleszyce to kolejna miejscowość, którą odwiedziła Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki. Świętokrzyska parlamentarzystka podczas spotkania z mieszkańcami podsumowała cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiła także najważniejsze plany i pomysły rządu na kolejną kadencję.

Anna Krupka podkreśla, że Daleszyce to jedna z największych gmin powiatu kieleckiego, która w ciągu ostatnich czterech lat także skorzystała z programów społecznych i gospodarczych realizowanych przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego.

- To między innymi niezmiernie ważne inwestycje lokalne, takie jak obwodnica Daleszyc, która jest realizowana z programu Polska Wschodnia. Główny udział ma w nim ministerstwo inwestycji i rozwoju. W gminie Daleszyce zostały zrealizowane także inwestycje w infrastrukturze sportowej to m. in. boisko wielofunkcyjne w Szczecnie, czy boisko piłkarskie w Słopcu. To inwestycje, które zdecydowanie służą mieszkańcom - zaznacza.

Podczas spotkania w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach wiceminister sportu i turystyki podkreślała, że cechą charakterystyczną Prawa i Sprawiedliwości jest wiarygodność w realizowaniu obietnic, co przekłada się także na niesłabnącą popularność, którą odzwierciedlają także przedwyborcze sondaże.

- Nasz program jest pisany głosami Polaków, także mieszkańców województwa świętokrzyskiego i takich gmin i miast jak Daleszyce. Stawiamy na zrównoważony rozwój całego kraju, dlatego także takie gminy są dla nas bardzo ważne - dodaje.

Kolejne spotkania wiceminister sportu i turystyki z mieszkańcami regionu odbędą się w sobotę. O godzinie 17.00 Anna Krupka odwiedzi Opatów, natomiast o godzinie 19.00 spotka się z mieszkańcami gminy Nowa Słupia, w siedzibie szkoły podstawowej w miejscowości Stara Słupia. 

Reklama