Targi dla tych, którzy marzą o lataniu

Data publikacji: 27.09.2019 07:33
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.09.2019. Kielce. Targi Lotnicze Aviation Expo

27.09.2019. Kielce. Targi Lotnicze Aviation Expo
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Śmigłowce, szybowce i wiatrakowce od dziś będzie można podziwiać w Targach Kielce, gdzie rozpoczynają się Targi Lotnicze Aviaton. To gratka nie tylko dla branży, lecz także miłośników latania. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć najnowszy sprzęt oraz poznać ofertę szkół, aeroklubów oraz stowarzyszeń związanych z lotnictwem.

- Wielu ludzi marzyło lub marzy o lataniu. W piątek i sobotę stworzymy takim osobom okazję, by porozmawiali o tym z profesjonalistami - mówi Damian Kudaka, menadżer targów lotniczych.

- Jeżeli ktoś myśli o karierze pilota, będzie mógł zasięgnąć informacji od pracowników linii lotniczych PLL LOT. Ci opowiedzą, jak zdobyć licencję pilota i jak wyglądają poszczególne stopnie kariery. Pojawią się także kapitanowie i oficerowie, którzy podzielą się swoim doświadczeniem - zapowiada.

- Pojawi się wiele śmigłowców, wiatrakowców, szybowców, ale też samolotów ultralekkich czy lekkich, jak na przykład Aeoroprakt, czy specjalnie sprowadzany ze Słowacji Viper - wymienia menadżer targów. Dodaje, że poza samą wystawą przygotowano też pokazy. Klub modelarstwa sportowego zaprezentuje samoloty i modele redukcyjne, jeden z wystawców zapowiedział przeprowadzenie lotów zapoznawczych śmigłowcem.

Wiatrakowce, które są tańsze i łatwiejsze w obsłudze niż śmigłowce, potrafią osiągnąć prędkość do 150 kilometrów na godzinę i wznieść się na wysokość 1500 metrów.

Targi odbędą się w piątek i sobotę. Bilety kosztują 20 złotych normalny oraz ulgowy 10 złotych. Hale  można zwiedzać w godzinach 9.00-17.00.

Podobne wiadomości
13.10.2018 17:45

Odlotowe Targi w Kielcach

08.10.2017 17:38

Targi Kielce odleciały

Reklama