Wiceminister spotkała się z mieszkańcami Opatowa

Data publikacji: 28.09.2019 20:01
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.09.2019. Opatów. Spotkanie wiceminister Anny Krupki z mieszkańcami. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki

28.09.2019. Opatów. Spotkanie wiceminister Anny Krupki z mieszkańcami. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W restauracji Żmigród, uczestnicy spotkania rozmawiali z wiceminister o ważnych dla powiatu sprawach. Chodziło między innymi o inwestycje, które udało się dla tej części regionu pozyskać.

- To przede wszystkim obwodnica Opatowa. Już wkrótce, bo najpóźniej w październiku, zostanie wydana decyzja środowiskowa w tej sprawie. Mamy zabezpieczone pieniądze i będziemy ją budować. Powstanie najpóźniej do końca 2023 roku - zapewnia Anna Krupka.

Podczas spotkania nie zabrakło także tematów związanych ze zdrowiem.

- Zdrowie jest priorytetem dla naszego rządu. Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki, prezes Jarosław Kaczyński i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili w Opolu „Piątkę dla służby zdrowia”. Chcemy podwoić nakłady na ten cel w porównaniu do tego, co było za rządów PO-PSL i w 2024 roku będziemy przeznaczali 6,5 procent PKB. Pieniądze trafią także do powiatu opatowskiego - powiedziała Anna Krupka.

Rozmowy dotyczyły również o inwestycji związanych ze sportem. Uczestnicy spotkania stwierdzili, że takie rozmowy z politykami są bardzo potrzebne.

- Zawsze możemy dowiedzieć się czegoś nowego i dostajemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać z panią wiceminister - stwierdzili.

Anna Krupka w nadchodzących wyborach startuje do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzystka spotkała się dzisiaj także z mieszkańcami miejscowości Stara Słupia.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama