Która szkoła jazdy jest najlepsza? Pokaże to ranking WORD

Data publikacji: 30.09.2019 13:57
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Zbigniew Duda - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach

Na zdjęciu: Zbigniew Duda - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Regularne rankingi świętokrzyskich szkół jazdy mają pomóc kandydatom na kierowców w wyborze najlepszej firmy szkoleniowej. Zestawienia ma przygotowywać Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

To jeden z pomysłów na poprawienie wyników egzaminów przeprowadzanych przez tę instytucję. Od dziś kieruje nią nowy dyrektor - Zbigniew Duda.

- Będziemy chcieli robić co pół roku ranking szkół jazdy i publikować go na naszej stronie internetowej. W ten sposób pokażemy osobom, przygotowującym się do egzaminu, ilu uczniów z poszczególnych szkół zdaje prawo jazdy w naszym ośrodku. Stanie się to też formą nobilitacji dla tych, którzy dobrze kształcą przyszłych kierowców - mówi Zbigniew Duda.

Nowy dyrektor WORD chce też przyciągnąć do ośrodka kandydatów na kierowców, którzy obecnie wybierają instytucje z sąsiednich województw. Aktualnie ze zdawania egzaminów w Kielcach rezygnują mieszkańcy powiatów opatowskiego, sandomierskiego i włoszczowskiego -wymienia Zbigniew Duda.

- Ludzie stamtąd decydują się na zdawanie w innych ośrodkach, zwłaszcza w Tarnobrzegu i Tarnowie. Trudno dokładnie przytoczyć statystyki, nie jest to może ogromna liczba osób, ale widać, że nasi mieszkańcy uciekają do innych miast - mówi.

Na zdjęciu: Zbigniew Duda - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w KielcachFot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dyrektor podkreśla, że nie chodzi o stopień trudności egzaminu, ale o odległość od miejsca zamieszkania - niektórzy mieszkańcy województwa mają bliżej do Tarnowa czy Tarnobrzega, niż do Kielc. Zdawalność egzaminów w kieleckim ośrodku wynosi obecnie ponad 30 procent, wskaźnik jest więc zbliżony do średniej w całym kraju.

Zbigniew Duda jest ekonomistą, absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz studiów MBA Apsley Business School - London. Pracował m.in. w ostrowieckiej hucie, w Miejskiej Energetyce Cieplnej. W 2014 roku zdobył mandat radnego powiatu ostrowieckiego, pełnił funkcję starosty.

Zbigniew Duda zastąpił na stanowisku dyrektora WORD Czesława Dawida, który odszedł na emeryturę.

Tagi do tego wpisu
Reklama