Nowa siedziba Centrum Wolontariatu w samym sercu Kielc

Data publikacji: 30.09.2019 15:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.09.2019 Kielce. Otwarcie Diecezjalnego Centrum Wolontariatu przy ulicy Małej. Przemawia ks. Krzysztof Banasik

30.09.2019 Kielce. Otwarcie Diecezjalnego Centrum Wolontariatu przy ulicy Małej. Przemawia ks. Krzysztof Banasik
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach ma nową siedzibę. Z dotychczasowej, która znajdowała się w siedzibie Caritas Diecezji Kieleckiej przeprowadziło się do kamienicy przy ulicy Małej 17/3 w Kielcach.

Jak informuje Damian Zegadło, koordynator centrum, dzięki nowej lokalizacji, która jest większa od poprzedniej, w placówce będzie mogło być realizowanych więcej programów skierowanych do obecnych i przyszłych wolontariuszy.

- Dzięki nowej lokalizacji i nowym pomieszczeniom mamy możliwość prowadzenia różnego rodzaju szkoleń, spotkań, czy warsztatów. Obecnie rozpoczęliśmy realizację dużego projektu „Wolontariat otwiera drzwi” z rządowego projektu „Korpus Solidarności”, który zakłada wyszkolenie kilkuset osób do wolontariatu, w  tym także do wolontariatu długoterminowego. Dlatego potrzebowaliśmy tych pomieszczeń. Mamy centrum wolontariatu w samym centrum miasta - dodał Damian Zegadło.

Jak przyznaje ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, uruchomienie na potrzeby Diecezjalnego Centrum Wolontariatu nowej siedziby było koniecznością.

- Przez dłuższy czas centrum nie miało żadnych własnych środków finansowych, dlatego rozsądnym było to, by miało siedzibę w budynku, w którym działa kielecka Caritas. Natomiast teraz, kiedy pojawiła się możliwość realizacji poważnych projektów zrozumiałe jest to, że im stworzyć lepszą, wygodniejszą przestrzeń do realizacji tych działań - dodał ksiądz Stanisław Słowik. 

Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach oprócz realizacji projektów służących do szkolenia wolontariuszy zajmuje się również koordynowaniem i wzmacnianiem działań wolontaryjnych na terenie całej diecezji w odniesieniu do innych organizacji kościelnych.   

30.09.2019 Kielce. Otwarcie Diecezjalnego Centrum Wolontariatu przy ulicy MałejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama