„Nadzieje Kielc” wręczone podczas uroczystej gali w KCK [LISTA LAUREATÓW]

Data publikacji: 30.09.2019 18:41
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.09.2019 Kielce. Mała scena KCK. Nagrody

30.09.2019 Kielce. Mała scena KCK. Nagrody "Nadzieje Kielc"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po raz 24. zostały wręczone „Nadzieje Kielc”. Nagrody przyznawane są uczniom i absolwentom szkół ponadgimnazjalnych, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami w nauce, kulturze, sporcie, czy działalności społecznej.

Tegoroczni laureaci zostali wybrani przez komisję spośród kilkudziesięciu propozycji nadesłanych przez kieleckie szkoły, w takich kategoriach, jak: śpiew, taniec, czy sport. Jak mówi zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki, nagroda jest formą gratyfikacji za spełnianie się młodych osób w swoich pasjach. Liczy, że dzięki wyróżnieniom mieszkańcy naszego regionu staną się rozpoznawali na terenie całego kraju i swoim talentem będą dobrze reklamować miasto i województwo świętokrzyskie.

Jednym z dziesięciu nagrodzonych jest Bartosz Szkoła, uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, a przede wszystkim członek kadry narodowej juniorów w narciarstwie alpejskim. To właśnie dzięki m.in. zdobyciu 4 miejsca na międzynarodowych zawodach w Andorze, udało mu się zostać jedną z tegorocznych „Nadziei Kielc”. Jak mówi, do uprawiania tej dyscypliny namówili go rodzice, ale bardzo szybko odkrył w sobie pasję do szusowania po stokach.

Bartosz Szkoła dodaje, że mimo międzynarodowego charakteru dyscypliny, którą trenuje, wymagającej ciągłych podróży, nie planuje wyjechać z Kielc. Dodaje jednak, że jak na razie musi zakończyć naukę w liceum i zdać maturę.

Gala wręczenia tegorocznych „Nadziei Kielc” odbyła się w Kieleckiem Centrum Kultury. Na scenie, oprócz samych laureatów wystąpili młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej i Domu Kultury „Zameczek”.

LISTA TEGOROCZNYCH LAUREATÓW:

1. Bartosz Chudzicki

2. Jan Grzegorzewski

3. Małgorzata Kałuża

4. Dominika Nathali

5. Bartosz Prętnik

6. Bartosz Szkoła

7. Natalia Topolska

8. Magda Więckowska

9. Katarzyna Wróbel

10. Justyna Zinin

SYLWETKI LAUREATÓW:

Bartosz Chudzicki

Uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach

Bartosz jest bardzo ambitnym uczniem. Cechuje go indywidualizm i kreatywność, a także wysoka kultura osobista. Poza nauką szkolną jest niezwykle skupiony na rozwijaniu swoich zdolności wokalnych. Już w szkole podstawowej wraz z zespołem, brał udział w licznych konkursach. Od pięciu lat doskonali swoje zdolności a Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach uzyskując wiele sukcesów. Od 2018 roku jest członkiem szkolnego zespołu Shaken Organs, z którym w styczniu 2019 roku zdobył drugie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie Kolędowanie”. W 2019 roku zajął II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Wokalistów „Harcerska Wiosna Kulturalna” III miejsce (uzyskując Brązową muszelkę Węgier) na XIX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca. Trzykrotnie zajął wysokie miejsca na Międzynarodowych Harcerskich Festiwalach Kultury Młodzieży Szkolnej.

Jan Grzegorzewski

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach

Jan w roku szkolnym 2018/2019 wziął udział w XXXI Olimpiadzie Filozoficznej; został laureatem tej olimpiady, zajmując bardzo wysokie VII miejsce. Był jedynym uczniem z województwa świętokrzyskiego, który w tym roku zdobył ten zaszczytny tytuł. Jan jest osobą ciekawą świata, otwartą na nowe wyzwania. Posiada bardzo dużą wiedze ogólną i wybitne zdolności analityczne. Charakteryzuje do dociekliwość i ambicja. Nigdy nie traci jednak z oczu drugiego człowieka. Troszczy się o każdą osobę spotkaną na swojej drodze, potrafi zauważyć smutnych, chorych, dotkniętych przez cierpienie i wesprzeć ich. Jest dojrzały, wrażliwy i empatycznych. Z odwagą, ale też szacunkiem dla innych, głosi swoje poglądy. Potrafi cieszyć się z sukcesów, ze spokojem znosi porażki.

Małgorzata Kałuża

Absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach

Małgorzata uczęszcza na zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. Od 9 lat jest uczestniczką zajęć wokalnych Studia Piosenki SAMI prowadzonych przez Samuelę Modzelewską oraz zajęć z gitary klasycznej w klasie Przemysława Sekowskiego. Swoje sukcesy zawdzięcza w różnym stopniu niepospolitemu talentowi jak i wzorowemu podejściu do swoich obowiązków . Kolejnym z jej obowiązków, jak i przyjemności, jest członkostwo i czynny udział w szkolnym zespole wokalnym „Chichoty”. Wielkim atutem Małgorzaty jest jej wszechstronność. Jej talent i poziom wykonawczy był wielokrotnie doceniany przez wybitnych ekspertów z zakresu wokalistyki estradowej, którzy widzieli jej występy na konkursowych scenach, również tych zagranicznych. Do największych osiągnięć Małgorzaty można zaliczyć:

- II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Kategorii FOLK;

- III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Kategorii POP-JAZZ;

- I miejsce w I i II Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Baba Jaga Song”;

- I miejsce w Ogólnopolskim konkursie piosenki „Śpiewajmy Razem”

- Złota Jodła na 41 Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Dominika Nathali

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Dominika jest laureatką ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z teorii, a także laureatką Międzynarodowego Certyfikatu z zarządzania, sygnowanego przez Project Management Institute oraz Międzynarodowego Certyfikatu Digital Skills sygnowanego przez Google.  Za projekt Misja na czterech łapach otrzymała Srebrnego Wilka -  najlepszy projekt w województwie. Porusza kwestię bezdomności zwierząt, którą pojmuje jako problem społeczny i edukacyjny, dlatego wspiera schronisko, przeszkoliła ponad 600 uczniów gimnazjum do pomocy zwierzętom. Jest wrażliwa, empatyczna, konsekwentna. Dostrzegła problem społeczny - ludzki i zwierzęcy – i podjęła działania edukacyjne, ekonomiczne i prawne. Tam, gdzie zawiedli dorośli, można liczyć na młodzież. Dominika właśnie pokazuje, jak humanitarnie i odpowiedzialnie traktować należy zwierzęta.

Bartosz Prętnik

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Bartosz to uczeń ambitny i odpowiedzialny. Jego największą pasją jest piłka nożna i w tej dziedzinie ma osiągnięcia na poziomie ogólnopolskim. Jest zawodnikiem Klubu Sportowego Korona Kielce. W 2019 roku zdobył 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18. Rozwija również swoje zainteresowania z zakresu astronomii i informatyki.

Bartosz Szkoła

Uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach

Bartosz jest osobą pracowitą i życzliwą. Ma duże osiągnięcia w dziedzinie narciarstwa alpejskiego. Osiąga przy tym dobre wyniki w nauce. Swoją „przygodę” z nartami rozpoczął w wieku 7 lat, trenując w kieleckim klubie UKS 28. Od 12 roku  życia trenuje w klubie MitanSki Race Team w Zakopanem pod kierunkiem trenera Wojciecha Mitana. W wieku 13 lat rozpoczął starty w Młodzieżowym Pucharze Polski. W sezonie 2015/2016 wygrał klasyfikację generalną Młodzieżowego Pucharu Polski Junior C. W sezonie 2016/2017 startował w Młodzieżowym Pucharze Polski Junior B. gdzie zdobył brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Sezon 2017/2018 to kolejne sukcesy Bartosza. Wygrał klasyfikację generalną, trzykrotnie wicemistrzostwo Polski w slalomie gigancie i w kombinacji alpejskiej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Po wygranej generalnej klasyfikacji Młodzieżowego Pucharu Polski został powołany do Kadry narodowej Juniorów. W sezonie 2018/2019 otrzymał międzynarodową licencję FIS, która uprawnia Bartosza do startów w międzynarodowych zawodach Juniorów i Seniorów. W bieżącym roku uzyskał od Polskiego Komitetu Olimpijskiego nominację na XIV Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Sarajewie.

Natalia Topolska

Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach

Od początku swojego pobytu  w szkole udawało się jej harmonijnie łączyć obowiązkiuczniowskie i realizacje swoich pasji. Najważniejszą z nich  jest taniec.

Dzięki sumienności i konsekwencji Natalia w tym samym roku 2018/2019 osiągnęła średnią ocen 5,00 oraz zdobyła I miejsce w kategorii Disco Dance Groups Open and Extra league 16+ w Otwartych  Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Tańca w Twardogórze . Na tych samych zawodach Natalia zajęła 3 miejsce w kategorii Jazz Dance Groups Ekstra league16+ .

W 2019 roku już w grupie wiekowej dorośli w Krajowych Mistrzostwach Polski Disco Dance Szczecin 2019 zajęła 3 miejsce w kategorii Disco Dance Grupy.

Już ta krótka informacja dotycząca osiągnięć każe nam przypuszczać, że mamy do czynienia z osobą wyjątkową, dla której realizacja pasji życiowych jest tak ważna jak sukcesy w szkole. Z pewnością o Natalii Topolskiej  usłyszymy jeszcze nie raz.

Magda Więckowska

Absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach

Magda przygodę z piłką ręczną rozpoczęła mając 9 lat. Od tego czasu reprezentowała KSS Kielce, a po jego przekształceniu się, jest zawodniczką Korony Handball. Miłość do swojej dyscypliny, wiara w siebie i wysoko stawiane cele doprowadziły ją Reprezentacji Polski w piłce ręcznej juniorek młodszych, w obecnie reprezentacji młodzieżowej. W 2015 r. wraz z juniorkami młodszymi Korony Handball Magda wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Polski. W marcu 2018r., w finale Mistrzostw Polski Juniorek, w turniejach 1/16, ¼ i ½ była królem strzelców. W finale Mistrzostw Polski Juniorek, rozgrywanym w marcu bieżącego roku, w którym wraz z drużyną wywalczyła wicemistrzostwo Polski, znalazła się nie tylko w siódemce najlepszych zawodniczek imprezy, ale uznano ją za Najwszechstronniejszą Zawodniczę Mistrzostw. Magda wielokrotnie była powoływana do Młodzieżowej Reprezentacji Polski, uczestniczyła w wielu akcjach szkoleniowych oraz międzynarodowych turniejach w Polsce i za granicą. W 67. Plebiscycie Sportowym 2018 – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu zajęła III miejsce, wyprzedzając wielu znanych sportowców.

Katarzyna Wróbel

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach w Kielcach

Największym osiągnięciem Katarzyny jest tytuł Laureatki 48 Olimpiady Biologicznej. Aby scharakteryzować Kasię wymieniając pasujące do niej określenia, można powiedzieć: poszukiwanie, dociekliwość, dokładność, zorganizowanie, pomysłowość wytrwałość – to w dziedzinie biologii. Ale poza tym ma po prostu szerokie zainteresowania, ciekawość i chęć poznawania świata. Uczęszcza na zajęcia taneczne do zespołu Impuls I, działającego w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie od 8 lat doskonali swoje umiejętności w zakresie tańca jazzowego i klasycznego. Razem z zespołem bierze udział w wielu ogólnopolskich konkursach, festiwalach oraz spotkaniach tanecznych, na których Impuls I zajmuje czołowe miejsca. Ponadto Katarzyna jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, aktywną uczestniczką koła biologicznego. Jest oczennicą twórczą, odpowiedzialną i utalentowaną.

Justyna Zinin

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Jej pasją jest taniec - tańczy w kieleckiej Szkole Tańca CHA-CHA.

W 2019 r. reprezentowała Polskę podczas finału show tanecznego STAGE K koreańskiej telewizji JTBC w Seulu, w Korei Południowej (w stylu tanecznym k-pop dance). Do finałowego odcinka z gwiazdami k-popu BLACKPINK wybrano 4 zespoły taneczne z całego świata, w tym zespół Justyny. Castingi przeprowadzono na całym świecie. Justyna jest również kilkukrotną laureatką K-POP WORLD FESTIVAL oraz wielokrotną Mistrzynią Okręgu Świętokrzyskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim, zwyciężczynią ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tanecznych.

Reklama