Jest zgoda na budowę „siódemki” na odcinku Moczydło - Miechów

Data publikacji: 02.10.2019 07:36
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Odcinek S7 Moczydło-Miechów

Odcinek S7 Moczydło-Miechów
Fot. GDDKiA

Kolejny ważny krok w budowie „siódemki” od granicy świętokrzyskiego w stronę Krakowa. Wojewoda małopolski wydał decyzję zezwalającą na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Moczydło przy granicy województwa świętokrzyskiego do Miechowa.

Pozwala to na rozpoczęcie prac, gdy zakończy się procedura wyboru wykonawcy. Przetarg został ogłoszony 9 września. Oferty można składać do 29 października.

Dwujezdniowa ekspresówka na tym odcinku będzie miała 18,7 kilometra. Powstaną dwa węzły drogowe Książ i Miechów, 24 obiekty inżynierskie, w tym estakada o długości ponad 600 m, która będzie pełniła także funkcję przejścia dla zwierząt. Przebudowana zostanie istniejąca sieć dróg kolidujących z drogą ekspresową i dodatkowo powstaną drogi dojazdowe. Kierowcy z nowej drogi powinni korzystać za trzy lata.  

Odcinek Moczydło - Miechów jest częścią ponad 55-kilometrowego fragmentu S7 od granicy województw świętokrzyskiego do Krakowa. Ze względu na duży zakres prac został on podzielony na mniejsze inwestycje. Miechów - Szczepanowice, Szczepanowice - Widoma, Widoma - Kraków.

Jak informowaliśmy, pod koniec sierpnia wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację budowy 14-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do węzła Szczepanowice. Ma go zrealizować portugalska firma Mota-Engil Central Europe. Koszt inwestycji wyniesie ponad 508 mln zł.

Reklama