Manipulacja w ciężarówce. Pojazd zanieczyszczał środowisko

Data publikacji: 02.10.2019 14:25
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Inspektorzy WITD w Kielcach zatrzymali ciężarówkę, w której ujawniono manipulację w układzie oczyszczania spalin

Inspektorzy WITD w Kielcach zatrzymali ciężarówkę, w której ujawniono manipulację w układzie oczyszczania spalin
Fot. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Kielcach

Urządzenie do manipulacji w układzie oczyszczania spalin wykryli w jednym z samochodów ciężarowych świętokrzyscy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Do ujawnienia nielegalnego procederu doszło dzisiaj rano.

Patryk Czuba, świętokrzyski wojewódzki inspektor transportu drogowego wyjaśnia, że kontrole były prowadzone w miejscowości Włostów, na drodze krajowej nr 9.

- Do badań mundurowi wytypowali pojazd należący do serbskiego przewoźnika. Funkcjonariusze wykorzystali specjalistyczne urządzenia diagnostyczne. W wyniku analizy i przeprowadzonych pomiarów stwierdzili, że układ oczyszczania spalin nie działa prawidłowo - wyjaśnia Patryk Czuba.

Inspektorzy WITD w Kielcach zatrzymali ciężarówkę, w której ujawniono manipulację w układzie oczyszczania spalinFot. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Kielcach

Inspektorzy znaleźli w samochodzie urządzenie fałszujące zapisy tego układu. Oznacza to, że pojazd nie spełnia norm emisji spalin i tym samym zanieczyszczał środowisko. Funkcjonariusze wydali zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Reklama