Duża kasa do wygrania w konkursie „Żeromskiego”

Data publikacji: 02.10.2019 16:37
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura

 
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

3 tysiące złotych – tyle wynosi pula nagród dla laureatów trzech pierwszych miejsc w 4. edycji konkursu pod hasłem „Napisz do nas o nas”. Organizuje go Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Jak wyjaśnia Grzegorz Strzelczyk, prezes Stowarzyszenia, prace mogą mieć formę literacką, plastyczną, albo wizualną.

- W tych pracach musi się znaleźć jakaś forma informacji na temat wrażeń, jakie uczeń lub student odniósł, oglądając dowolny spektakl z aktualnego repertuaru Teatru imienia Stefana Żeromskiego. Forma może być dowolna, choć może nazwa: „Napisz do nas o nas” nasuwa skojarzenia, że chodzi o prace literackie, ale napisać można przecież też graficznie, może to być plakat, recenzja, hasło reklamowe, a nawet dramat, bo w jednej z edycji właśnie ta forma wygrała - wyjaśnia.

Udział w konkursie ma pokazać zdolności artystyczne młodzieży uczącej się i studiującej w województwie świętokrzyskim, a także jest okazją do doskonalenia umiejętności twórczego wypowiadania się oraz rozwijania wrażliwości, wyobraźni i kreatywności. Ma też zachęcić młodych odbiorców do uczestniczenia w spektaklach Teatru imienia Stefana Żeromskiego, na co zwraca uwagę Luiza Buras-Sokół - specjalista do spraw promocji i marketingu kieleckiej sceny dramatycznej.

- Konkurs „Napisz do nas o nas” jest świetną promocją działalności teatru, zwłaszcza wśród młodego odbiorcy, widza. Bardzo często jest tak, że to pierwsze zetknięcie z teatrem jest emocjonalne i może zaowocować jakąś pracą. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia teatru, a później do próbowania swoich sił w opisaniu różnymi formami emocji, które powstaną podczas tego teatralnego spotkania ze sztuką - dodaje.

Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody. Laureat pierwszego miejsca otrzyma 1500 złotych, drugiego - 1000 złotych, a trzeciego - 500 złotych. Nie zabraknie drobnych upominków oraz zaproszeń na kolejne spektakle. Zgłoszenia należy wysłać do 30 listopada, na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach, ulica Sienkiewicza 32, 25-507 Kielce.

Wyniki zostaną ogłoszone w grudniu.

Współorganizatorami konkursu są: Teatr imienia Stefana Żeromskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Regulamin i formularz zgłoszenia udziału w konkursie na stronie: teatrzeromskiego.pl/partnerzy

Reklama