Maciej Giemza kończy sezon Rajdem Dakar

Data publikacji: 03.10.2019 11:57
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Maciej Giemza

Na zdjęciu: Maciej Giemza
Fot. ORLEN Team

W Fezie rozpocznie się w czwartek 4 października Rajd Maroka, który będzie finałową rundą mistrzostw świata FIM cross country. Jednym z 62 motocyklistów zgłoszonych do startu w tej imprezie jest kielczanin Maciej Giemza z ORLEN Team.

24-letni zawodnik z Piekoszowa, który w 2017 i 2018 roku sięgnął po Puchar Świata Juniorów Cross Country, zajmuje w tej klasyfikacji 4. miejsce. Wychowanek KTM Novi Korona Kielce ma na koncie 35 punktów i do trzeciego Adama Tomiczka traci tylko sześć „oczek”. Pierwszy jest Argentyńczyk Luciano Benavides (100 pkt), a drugi Chilijczyk Jose Ignacio Cornejo (82 pkt).

W mistrzostwach świata FIM cross country Maciej Giemza sklasyfikowany jest na 12. miejscu. Zdobycie tytuły przypieczętował na wrześniowym Rajdzie Atacama w Chile Brytyjczyk Sam Sunderland. O kolejne miejsca na podium wciąż jeszcze walczą Amerykanin Andrew Short, oraz Argentyńscy bracia Kevin i Luciano Benavides.   

Rallye Du Maroc to jeden z najtrudniejszych maratonów pustynnych, który od wielu lat gości w kalendarzach wszystkich zawodników przygotowujących się do styczniowego Rajdu Dakar. W tym roku motocykliści będą mieli do pokonania prolog oraz pięć etapów o łącznej długości 2500 km. Rajd Maroka 2019 zakończy się 9 października.

Reklama