Krzysztof Lipiec o sprawie PAKS w Starachowicach

Data publikacji: 03.10.2019 20:38
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.10.2019. Starachowice. Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu, od lewej: Agnieszka Kuś - radna powiatu starachowickiego, poseł Krzysztof Lipiec, Danuta Krępa - radna powiatu starachowickiego

03.10.2019. Starachowice. Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu, od lewej: Agnieszka Kuś - radna powiatu starachowickiego, poseł Krzysztof Lipiec, Danuta Krępa - radna powiatu starachowickiego
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

- Prawo i Sprawiedliwość nie ma nic wspólnego z zamknięciem Polsko-Amerykańskich Klinik Serca – mówi poseł Krzysztof Lipiec w odpowiedzi na zgłaszane przez mieszkańców wątpliwości.

Podczas konferencji prasowej parlamentarzysta odniósł się do rozmów, jakie prowadzi podczas kampanii z mieszkańcami Starachowic i powiatu starachowickiego. Jednym z powtarzających się zagadnień jest zamknięcie PAKS-u w Starachowicach.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że w 2016 roku została wprowadzona sieć szpitali, do której klinika w Starachowicach nie weszła. W okresie przełomowym prowadzono rozmowy z udziałem wielu stron, jednym z pomysłów było przekazanie cesją zakresu działań PAKS-u do szpitala w Skarżysku.

Wówczas ówczesny dyrektor szpitala Grzegorz Fitas poprosił posła Lipca o mediację w sprawie przekazania cesji dla szpitala w Starachowicach w zakresie chirurgii naczyniowej. Parlamentarzysta podjął się prowadzenia rozmów. Efektem rozmów było wszczęcie postępowania prokuratorskiego w sprawie przekroczenia uprawnień publicznych przez posła Krzysztofa Lipca. Prokuratura w Tarnowie po roku postępowanie umorzyła.

- Zawsze działając w sferze publicznej miałem czyste ręce – podkreślał poseł Krzysztof Lipiec.

Danuta Krępa, była starosta starachowicki, zaznaczyła, że podczas pełnienia tej funkcji podejmowała działania na rzecz pozostawienia PAKS-u w Starachowicach. Jej zdaniem działające od 2008 roku kliniki były dobrym zabezpieczeniem dla pacjentów kardiologicznych. PAKS nie wszedł do sieci szpitali, ale mógł stanowić zaplecze dla starachowickiej lecznicy.

Obecnie w Starachowicach działa poradnia chirurgii naczyniowej i kardiologia w ramach szpitala.

Reklama