Inwestycje w Rudzie to efekt współpracy samorządu z rządem

Data publikacji: 03.10.2019 21:52
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.10.2019. Ruda. Otwarcie drogi i kompleksu turystycznego. Od lewej: Elżbieta Witek - Marszałek Sejmu RP i Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski

03.10.2019. Ruda. Otwarcie drogi i kompleksu turystycznego. Od lewej: Elżbieta Witek - Marszałek Sejmu RP i Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek odwiedziła Rudę, w gminie Brody, gdzie podsumowane zostały inwestycje związane z przebudową odcinków dróg gminnych biegnących wzdłuż zalewu Brody.

Zrealizowane inwestycje zostały wsparte z rządowych funduszy w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. To m. in. ulica Panoramiczna. Na jej remont rząd przyznał dofinansowanie w wysokości około 3 mln zł.

Jak podkreśla Elżbieta Witek, przyjechała do gminy Brody, ponieważ problemy małych społeczności najłatwiej poznać poprzez wizytę i rozmowę, a najważniejsze osoby w państwie rzadko je odwiedzają. Podkreśla także, że inwestycje w Rudzie pokazują efekt współpracy samorządowców ze stroną rządową.

– Powinno nam wszystkim, rządzącym i stanowiącym prawo, zależeć na tym, aby robić wszystko, by wyrównywać szanse, aby ludzie z mniejszych miejscowości nie czuli się zapomniani i wykluczeni – mówi marszałek Elżbieta Witek. Przypomina, że jeśli są szanse i możliwości na pozyskiwanie wsparcia, to należy to robić i współpracować z rządem.

Wójt gminy Brody Marzena Bernat podkreśliła podczas spotkania, że dzięki rządowemu wsparciu wiele inwestycji udało się zrealizować. Wymienia, że w jednym roku wyremontowano 12 dróg. Dziękowała wojewodzie Agacie Wojtyszek i marszałek Sejmu za wspieranie samorządów.

Z kolei wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreśliła, że oddana po remoncie droga na ulicy Panoramicznej sąsiaduje z otwartym terenem rekreacyjno-turystycznym nad pobliskim zalewem.

– Dla tej inwestycji te drogi są potrzebne po to, aby dzieci i dorośli mogli czuć się bezpiecznie i spokojnie spędzić wolny czas. Brody to piękna gmina, która w ostatnich latach intensywnie się rozwija – mówi wojewoda Agata Wojtyszek.

Wojewoda zachęca także wszystkie samorządy, aby korzystały z szans na dofinansowanie. Jej zdaniem wtedy nawet najmniejsze gminy nie będą miały kłopotu z poprawieniem infrastruktury.

Marszałek Elżbieta Witek spotkała się także z grupą mieszkańców. Rozmawiano o świetnie wyposażonych szkołach na terenie gminy, terminowości wypłat pieniędzy w ramach programu 500 plus, czy o potrzebach strażaków z jednostek OSP.

Reklama