Zbiórka żywności dla świętokrzyskich seniorów

Data publikacji: 04.10.2019 07:00 / Data aktualizacji: 04.10.2019 16:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.10.2019. Kielce. Dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”

04.10.2019. Kielce. Dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pod hasłem „Paczka dla Seniora” w większych sklepach samoobsługowych na terenie kilku miast województwa świętokrzyskiego trwa dwudniowa zbiórka żywności zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności.

Kielce. Dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Akcja prowadzona jest m. in. w sklepie przy ulicy Piekoszowskiej, a chętnych do włączenia się do pomocy nie brakuje. Po raz kolejny akcję wsparł m.in. Jakub Gogolewski.

- Lubię się włączać w takie przedsięwzięcia, ponieważ przynoszą one konkretny cel. Myślę, że wiele osób oczekuje na taką pomoc, dlatego także w tym roku włączyłem się w zbiórkę i zakupiłem dodatkowo makaron oraz herbatę - dodał Jakub Gogolewski. 

Zbiórka żywności doczekała się nie tylko stałych darczyńców, ale także wolontariuszy. Od kilku lat w akcję włącza się Katarzyna Wzorek, uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach.

- Moja rola polega na rozdawaniu osobom wchodzącym do sklepu ulotek informujących o tej akcji i zachęcaniu do włączenia się w zbiórkę. Uważam, że każdy powinien pomagać innym, dlatego zawsze bardzo chętnie biorę udział w tego typu inicjatywach - dodała Katarzyna Wzorek.

Dziś zbiórka żywności potrwa do 20.00, a w sobotę akcja przeprowadzona zostanie w godzinach 9.00 - 19.00.

W sumie żywność zbierana jest w około 50 sklepach w Kielcach, Jędrzejowie, Włoszczowie, Chęcinach, Piekoszowie, Mniowie, Masłowie i Radlinie.

04.10.2019. Kielce. Dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama