Po raz kolejny zapaliła się hałda śmieci w Fałkowie. Mieszkańcy oburzeni

Data publikacji: 04.10.2019 07:56
Autor: Monika Miller , Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.09.2019 Fałków. Pożar składowiska odpadów

19.09.2019 Fałków. Pożar składowiska odpadów
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

W Fałkowie po raz kolejny płonęło składowisko odpadów. Sytuacja została opanowana, ale mieszkańcy nie kryją oburzenia powtarzającym się problemem. Ostatni pożar miał miejsce 2 tygodnie temu. Wcześniej w lipcu gaszenie trwało kilka tygodni.

- To jest po prostu nie do pomyślenia, że nikt z tym nic robi. Rozumiemy, że pożar może się wydarzyć ale w tym przypadku staje się to notoryczne. To jest nie do pomyślenia, co się tutaj dzieje - mówi  pani Anna. Sprawą powinna się zająć prokuratura - dodają zbulwersowani mieszkańcy.

Zastępca wójta Fałkowa Krzysztof Bajor informuje, że władze znają ten problem i starają się interweniować.

- Wysłaliśmy pismo do właściciela składowiska firmy Polskie Odpady Komunalne z zapytaniem, co dalej. Jakie kroki zamierzają podjąć w kierunku uprzątnięcia tego składowiska. Chodzi przecież o to, by tych śmieci ubywało, a nie przybywało. Prokuratura w tej sprawie prowadzi śledztwo, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska też działa.

Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy okręgowej prokuratury informuje, że ciągle prowadzone jest śledztwo w sprawie, zbierany jest materiał dowodowy.

Poproszeni przez Radio Kielce o komentarz pracownicy składowiska zdecydowanie odmówili wypowiedzi i zakazali wejścia na teren zakładu.

Tagi do tego wpisu
Reklama