Kielczanie dzielili się darami z seniorami

Data publikacji: 05.10.2019 14:48 / Data aktualizacji: 05.10.2019 19:39
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”

Kielce. Dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy Kielc chętnie włączali się do akcji „Paczka dla seniora”. Koszyki przeznaczone na żywność od rana wypełniały się w szybkim tempie.

Żywność najpierw trafi do Banku Żywności, a następnie do lokalnych organizacji, które zajmują się osobami starszymi. Akcja rozpoczęła się w piątek, a w sobotę odbyła się przez cały dzień w większych sklepach samoobsługowych.

Wolontariuszy spotkać można było między innymi w delikatesach przy ulicy Warszawskiej. Jak mówili, większość osób z ochotą włącza się do pomocy.

- Czasami spotykamy się z osobami, które są przeciwne takim przedsięwzięciom, zwykle jednak słyszymy pozytywne komentarze. Ludzie przekazują produkty i mówią, że cieszy ich aktywność młodych ludzi. Chwalą nas za uczynność - mówi jedna z wolontariuszek.

Kielce. Dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielczanie, którzy włączali się do akcji podkreślają, że warto pomagać.

- Są ludzie, którzy tego potrzebują. Skoro mnie na to stać - mogę pomóc. Staram się zostawiać coś w każdym sklepie, w którym robię zakupy - mówił jeden z mieszkańców. Inni podkreślali, że nieważna jest liczba przekazanych produktów, lecz należy podzielić się darem serca, bo wśród nas jest wiele osób potrzebujących.

Produkty spożywcze można było przekazywać w około 50 sklepach w Kielcach, Jędrzejowie, Włoszczowie, Chęcinach, Piekoszowie, Mniowie, Masłowie i Radlinie.

Reklama