Świętokrzyskie Spotkania Drezynowe promocją całego regionu

Data publikacji: 05.10.2019 17:50
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.10.2019 Jędrzejów. X Świętokrzyskie Spotkania Drezynowe

05.10.2019 Jędrzejów. X Świętokrzyskie Spotkania Drezynowe
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Miłośnicy kolejki wąskotorowej z całej Polski zjechali do Jędrzejowa na X Świętokrzyskie Spotkania Drezynowe. Zaprezentowanych zostało 10 maszyn z napędem silnikowym i rowerowym. Pojazdy miały w sumie do pokonania 60-kilometrową trasę do Pińczowa i z powrotem.

Jak powiedział Wojciech Ostrowski, pochodzący ze Szczecina wiceprezes Fundacji „Zwrotnica”, jeden z organizatorów spotkania, przybyły grupy m.in. z Bytowa, Torunia, Szczecina i Krakowa oraz zaprzyjaźniona ekipa z Węgier. Jak dodał, cieszy fakt, że miłośników drezyn nie brakuje, ponieważ to doskonały sposób na to, aby aktywnie spędzić czas w kontakcie z przyrodą i naturą.

- Podróżowanie drezynami to również bardzo dobry sposób na ożywianie linii kolejowych po sezonie - dodał Wojciech Ostrowski. 

Artur Łukasiewicz z Krakowa, miłośnik kolejnictwa powiedział, że bierze udział w spotkaniach drezynowych, ponieważ trasa kolejki jest wyjątkowa i bardzo urokliwa.

- To w skali roku wyjątkowa i niepowtarzalna impreza, która daje możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Kiedy czuje się wiatr we włosach, są to wyjątkowe doznania - powiedział.

Zdaniem Edwarda Choroszyńskiego, prezesa Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej Ciuchcia Expres Ponidzie, spotkania drezynowe są dobrą promocją nie tylko dla kolejki i Jędrzejowa, ale również regionu świętokrzyskiego.

X Świętokrzyskie Spotkania Drezynowe zakończył pokaz kowalstwa w jędrzejowskiej kuźni.

Reklama