Prząsław: przygotowaliśmy programy, które wspierają straże pożarne [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 06.10.2019 12:18 / Data aktualizacji: 06.10.2019 16:20
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.10.2019 Prząsław. Wizyta Beaty Szydło. Na zdjęciu (od lewej): wojewoda Agata Wojtyszek, Beata Szydło - europoseł, była premier; poseł Maria Zuba, Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa i wiceminister Piotr Wawrzyk

06.10.2019 Prząsław. Wizyta Beaty Szydło. Na zdjęciu (od lewej): wojewoda Agata Wojtyszek, Beata Szydło - europoseł, była premier; poseł Maria Zuba, Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa i wiceminister Piotr Wawrzyk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z przedstawicielami kół gospodyń wiejskich oraz ochotniczych straży pożarnych spotkała się w Prząsławiu, w gminie Jędrzejów była premier, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Spotkanie zorganizowano w remizie Ochotniczych Straży Pożarnej w Prząsławiu.

Burmistrz Jędrzejowa zwracał uwagę, że ta jednostka należy do najaktywniejszych z całego regionu, w ciągu roku prowadzi najwięcej akcji ratowniczych spośród wszystkich OSP w województwie. Na potwierdzenie tych słów okazało się, że tuż przed przyjazdem byłej premier, ochotnicy wyruszyli na kolejną akcję ratowniczą.

Beata Szydło podkreślała, że gdyby nie strażacy, nie moglibyśmy czuć się w kraju bezpiecznie.

- Gdyby nie ci ludzie, którzy zawsze są gotowi do akcji, w ogóle nie moglibyśmy się czuć bezpiecznie. Cieszę się, że rząd przygotował programy, które wspierają straże pożarne -   powiedziała Beata Szydło.  

Agata Wojtyszek mówiła, że rząd wdraża programy, które wspierają ochotnicze straże pożarne. Dzięki nim, jednostki mogą być wyposażane w nowoczesny sprzęt ratowniczy.

- Fundusze są przekazywane nie tylko na wozy strażackie, ale także na drobny sprzęt niezbędny przy prowadzeniu akcji ratowniczych - podkreśliła.

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk stwierdził, że przykład z Prząsławia pokazuje, że wsparcie dla ochotniczych straży pożarnych jest niezwykle potrzebne.  

- Strażacy cały czas mają zajęcie. Dzisiaj miało być świętowanie, a skończyło się na tym, że strażacy musieli po raz kolejny wyjechać na akcję. To pokazuje, że program wsparcia OSP jest potrzebny, a rząd odpowiada na ich potrzeby - powiedział Piotr Wawrzyk.

W trakcie wizyty w Prząsławiu była premier Beata Szydło wyraziła także poparcie dla uczestniczących w spotkaniu kandydatów do Sejmu z województwa świętokrzyskiego: wojewody Agaty Wojtyszek, poseł Marii Zuby oraz wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka.

Reklama