Przedstawiamy kandydatów do parlamentu. Apel, Piechna-Więckiewicz, Cyrański

Data publikacji: 07.10.2019 16:20
Autor: Wiktor Dziarmaga , Michał Kita , Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Radio Kielce. Mikrofon

Radio Kielce. Mikrofon
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W cyklu Radia Kielce prezentujemy kandydatów na senatorów i na posłów regionu świętokrzyskiego. Rozmawiamy z wszystkimi kandydatami na senatorów i z pierwszymi "trójkami" wszystkich list do Sejmu w Świętokrzyskiem. W poniedziałkowym odcinku przepytaliśmy Piotra Apela, Paulinę Piechnę-Więckiewicz i Adama Cyrańskiego.

07.10.2019. Kielce. Poseł Piotr Apel, startujący w wyborach do Sejmu z drugiego miejsca listu Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja PolskaFot. Kamil Król / Radio Kielce

Pierwszym naszym gościem był poseł Piotr Apel, startujący w wyborach do Sejmu z drugiego miejsca listy Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska.

Pytany, co w Polakach i Polsce lubi najbardziej, odpowiedział, że pracowitość, kreatywność, a także poczucie odpowiedzialności za wspólnotę.

07.10.2019. Kielce. Paulina Piechna-Więckiewicz. Komitet Wyborczy SLDFot. Kamil Król / Radio Kielce

Kolejnym gościem była Paulina Piechna-Więckiewicz, kandydatka do Sejmu z pozycji numer dwa Komitetu Wyborczego SLD. Pytana, jakim jednym słowem określiłaby się, odpowiedziała, że jest wiarygodna, starająca się doprowadzić ludzkie sprawy do końca.

07.10.2019. Kielce. Adam Cyrański. Kandydat do Sejmu z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska .Nowoczesna i PL ZieloniFot. Kamil Król / Radio Kielce

Ostatnim gościem był poseł Adam Cyrański, kandydat do Sejmu z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska .Nowoczesna i PL Zieloni. Pytany, czym dla niego jest polityka, odpowiedział, że przede wszystkim misją.

Reklama