Historyczny moment. Pierwszy mecz Korony w europejskich pucharach

Data publikacji: 09.10.2019 08:00
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
07.10.2019. Kielce. Konferencja Korony Kielce przez meczem z Realem Saragossą. Na zdjęciu od lewej: Bartosz Prętnik, Sławomir Grzesik - trener, Oskar Sewerzyński

07.10.2019. Kielce. Konferencja Korony Kielce przez meczem z Realem Saragossą. Na zdjęciu od lewej: Bartosz Prętnik, Sławomir Grzesik - trener, Oskar Sewerzyński
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dziś na stadionie „La Romareda” w Saragossie, Korona zmierzy się w I rundzie Ligi Młodzieżowej UEFA z miejscowym Realem. Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Grzesika jest pierwszą w historii kieleckiego klubu, która będzie rywalizowała w europejskich pucharach. Zachęcamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć ze spaceru naszych reporterów po Saragossie.

Faworytami konfrontacji w stolicy Aragonii są z pewnością gospodarze. Real Saragossa w zeszłym sezonie sięgnął po tytuł mistrza Hiszpanii w tej kategorii wiekowej. W turnieju finałowym, piłkarze znad rzeki Ebro, ograli najpierw Atletico Madryt, następnie Celtę Vigo, a na koniec po rzutach karnych Villarreal. W żadnym z trzech spotkań nie stracili nawet jednego gola.

Optymizm nie opuszcza jednak zawodników Korony Kielce.

– Jesteśmy naprawdę mocną drużyną. Brakuje co prawda kilku kluczowych zawodników z poprzedniego sezonu, ale doszło pięciu wyróżniających się juniorów. Myślę, że będziemy się dobrze prezentować – stwierdził 18–letni pomocnik Oskar Sewerzyński.

– Chcemy zagrać na dwieście procent i nikogo nie trzeba dodatkowo motywować. Wiemy, jakie znaczenie ma dla nas ten mecz. Historyczny moment, pierwsze spotkanie w europejskich pucharach. Nie myślimy, że możemy „dać plamę”, tylko chcemy zagrać swoje – powiedział 18–letni pomocnik Bartosz Prętnik.

Mecz I rundy Ligi Młodzieżowej UEFA, w którym Korona zmierzy się na stadionie „La Romareda” z Realem Saragossa, rozpocznie się dziś o godzinie 17.00. Spotkanie w całości będzie transmitowane na antenie Radia Kielce.

adv adv
Wiadomości
Reklama