Sukces akcji „Paczka dla Seniora”. Powstanie kilkaset podarunków

Data publikacji: 08.10.2019 15:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.10.2019. Kielce. Dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”

04.10.2019. Kielce. Dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkaset paczek z darami trafi do świętokrzyskich seniorów dzięki zbiórce żywności, jaka odbyła się w ostatni weekend w około 50 sklepach w naszym regionie.

Jak informuje Anna Mazur z Kieleckiego Banku Żywności w akcję „Paczka dla Seniora” zaangażowanych było około 900 wolontariuszy, którzy pomogli sprawnie zebrać niezbędne artykuły.

- Mamy około 8 ton żywności. Teraz trwa jej segregacja, a następnie spakowana w paczki trafi do osób starszych i samotnych, które często nie mają możliwości finansowych, by kupić sobie niektóre produkty. Dla tych osób będzie to też okazja, by seniorzy mogli podreperować swój budżet domowy - mówi Anna Mazur.

Jak dodaje, każda paczka będzie ważyć kilka kilogramów i będzie zawierać m.in. mąkę, cukier, konserwy, ale też i słodycze.

- 16 października w naszym banku obchodzić będziemy Światowy Dzień Żywności, podczas którego nasi wolontariusze pomogą nam posegregowane produkty spakować w paczki. Następnie część z nich przekażemy organizacjom, z którymi współpracujemy, a które opiekują się osobami starszymi. Część paczek trafi też do wolontariuszy, uczniów szkół, którzy zaniosą je seniorom - dodała Anna Mazur.

Kolejna zbiórka żywności zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności odbędzie się przed Świętami Bożego Narodzenia.

Reklama