Kolejny posterunek dla mieszkańców świętokrzyskiego

Data publikacji: 08.10.2019 15:56
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bieliny. 08.10.2019. Otwarcie Posterunku Policji. Przemawia Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego

Bieliny. 08.10.2019. Otwarcie Posterunku Policji. Przemawia Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

„Policja bliżej ludzi, policja dla ludzi” - w myśl tej zasady został reaktywowany posterunek w Bielinach. Jednostka została zamknięta przed kilkoma laty, za rządów PO-PSL.

- Cieszę się, że posterunek wrócił na swoje miejsce. Był on wyczekiwany przez mieszkańców - powiedział Sławomir Kopacz, wójt Bielin.

- Wnioskowały o to osoby, które żyją w tej gminie. Rozmawialiśmy o tym podczas bezpośrednich spotkań, a także wypowiedzieli się na ten temat w ankiecie. Jestem pewien, że przywrócenie posterunku w Bielinach poprawi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców - powiedział wójt.

- Policjanci będą mieli do dyspozycji 145 metrów kwadratowych. Wszystkie pomieszczenia zostały wyremontowane, a także odpowiednio wyposażone. Pieniądze na ten cel pochodzą z gminy i budżetu policji. Funkcjonariusze będą pracować w bardzo komfortowych warunkach. Trzeba pamiętać, że mają z niego korzystać także mieszkańcy, dlatego posterunek jest dopasowany także do ich potrzeb - poinformował nadinspektor Paweł Dzierżak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach.

Aspirant Rafał Roszczypała, kierownik posterunku wyjaśnił, że przed funkcjonariuszami stoi wiele wyzwań. Zaznaczył, że mundurowi będą reagować na wszystkie zagrożenia, a są wśród nich wykroczenia i przestępstwa popełniane przez młodzież oraz wykroczenia drogowe.

Senator Krzysztof Słoń z PiS stwierdził, że dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że państwo to nie jest twór teoretyczny, a zadaniem rządzących i obywateli jest dbanie o nie.

- My nie likwidujemy posterunków, a je przywracamy. Otwarcie kolejnego w Bielinach jest dowodem na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o bezpieczeństwo Polski gminnej i powiatowej. Policja będzie dbała o bezpieczeństwo mieszkańców Bielin, ale także setek tysięcy turystów, którzy odwiedzają gminę i Święty Krzyż - powiedział parlamentarzysta.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski dodała, że to kolejny posterunek przywrócony w ciągu ostatnich kilku lat.

- Był Chmielnik, Sitkówka-Nowiny, Mirzec, a teraz Bieliny. To cieszy, że kolejna gmina zwiększa swoje poczucie bezpieczeństwa. Mieszkańcy będą mieli bezpośredni kontakt z policją tu na miejscu - dodała wojewoda.

Pan Stanisław, mieszkaniec Bielin stwierdził, że brakowało funkcjonariuszy w tej miejscowości.

- Za dużo jest tu piratów drogowych, którzy jeżdżą np. na motorach po okolicznych wsiach. Ponadto są tu osoby, które pod sklepami spożywają alkohol, a później hałasują. Przez nich strach wieczorem wyjść - powiedzieli.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski dodał, że policja musi być blisko obywateli.

- Funkcjonariusze mają w opinii publicznej coraz większe zaufanie. To będzie się jeszcze bardziej pogłębiało, gdy do małych miejscowości będą wracać policjanci - powiedział.

Podobnego zdania jest starosta kielecki Mirosław Gębski.

- Bardzo zależy mi na tym, aby mieszkańcy regionu mogli czuć się bezpiecznie - dodał.

Posterunek, w którym od dziś służy pięciu policjantów mieści się przy ulicy Partyzantów 18 w Bielinach.

Podobne wiadomości
Reklama