Akcja "SMOG" na świętokrzyskich drogach

Data publikacji: 09.10.2019 15:52
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.10.2019. Szewce. Akcja

09.10.2019. Szewce. Akcja "SMOG"
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Policjanci i inspektorzy transportu drogowego prowadzili wzmożone kontrole na świętokrzyskich drogach. Działania są związane z trwającą w całej Polsce akcją „SMOG”. Funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdów i badają, czy samochody nie przekraczają norm w zakresie emisji spalin.

Kontrole prowadzone są między innymi na drodze ekspresowej S7. Pojazdy są sprawdzane na parkingu w miejscowości Szewce. Do godziny 13.00 zostało przeprowadzonych kilkanaście kontroli i wszystkie samochody okazały się sprawne - informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

- Głównie mamy na celu wskazanie użytkownikom samochodów dostawczych, ciężarowych, a także osobowych nieprawidłowości związanych między innymi z zadymieniem. W przypadku stwierdzenia uchybień zatrzymywane są dowody rejestracyjne, a pojazdy są kierowane na ponowne badania techniczne - dodaje Karol Macek.

Funkcjonariusz dodaje, że te działania są bardzo istotne ze względu na ochronę środowiska. Kontrola trwa około 15 minut - informuje Patryk Czuba, świętokrzyski wojewódzki inspektor transportu drogowego. - W trakcie badania sprawdzany jest między innymi stan zadymiania - spalin. Podłączamy pod układ wydechowy pojazdu analizator i po chwili otrzymujemy wynik - mówi Patryk Czuba.

Do kontroli został zatrzymany między innymi Mirosław Gos. Samochód dostawczy, którym jechał okazał się w pełni sprawny. - W mojej firmie dokładane są wszelkie starania, aby pojazdy zawsze były dobrze przygotowane do jazdy. To dla nas bardzo ważne - powiedział.

09.10.2019. Szewce. Akcja "SMOG"Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Reklama