To był pokaz piłki ręcznej na najwyższym poziomie

Data publikacji: 09.10.2019 20:55
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
09.10.2019. 7. kolejka PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych: Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce

Niesamowicie zacięte i wyrównane spotkanie obejrzeli w środę wieczorem w Orlen Arenie kibice, którzy przyszli tutaj na pojedynek na szczycie w PGNiG Superlidze Orlen Wisła Płock – PGE Vive Kielce. Nafciarze, po raz pierwszy od ponad trzech lat, zwyciężyli we własnym obiekcie 27:26 (14:12), a gola dającego im wygraną zdobył w ostatniej sekundzie pojedynku Mindeghia.

Prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę, z akcji na akcję. Jeszcze na 90 sekund przed końcem ekipa Talanta Dujszebajewa prowadziła różnicą dwóch goli, ale to miejscowi w samej końcówce okazali się skuteczniejsi.

Talant Dujshebaev, trener PGE VIVE Kielce: Gratulacje dla Płocka. Wygrali mecz, w którym przez sześćdziesiąt minut była dobra walka. Myślę, że oba zespoły zagrały na bardzo wysokim poziomie. Szkoda, bo wygrywaliśmy dwiema bramkami, ale nie wytrzymaliśmy końcówki. Płock miał piłkę do końca i wygrał jedną bramką. Myślę, że dzisiaj to był mecz na poziomie Ligi Mistrzów, to było bardzo fajne widowisko.

Mateusz Kornecki, bramkarz PGE VIVE Kielce: Gratulacje dla Wisły. Początek był dla nas super, nic nie zapowiadało, że tak ten mecz się potoczy. Im dalej w mecz, tym bardziej jednak Wisła się zbliżała i w końcu nas przełamała. Decydująca była końcówka. Andreas super bronił w drugiej połowie w sytuacjach jeden na jeden, to pozwoliło nam wyjść na dwubramkowe prowadzenie, ale nie wytrzymaliśmy końcówki. Czekamy na następny mecz i życzymy powodzenia Płockowi w kolejnych spotkaniach.

Xavier Sabate, trener Orlen Wisły Płock: Gratulacje dla moich zawodników za świetną pracę, jaką wykonali. Dla Kielc również, wygraliśmy ze wspaniałą drużyną, to dla nas bardzo ważne. Myślę, że w drugiej połowie zagraliśmy fantastycznie, cały czas wierzyliśmy w zwycięstwo. W hali była świetna atmosfera, bardzo się z tego cieszymy. Teraz musimy kontynuować naszą pracę. Powodzenia dla Kielc w Lidze Mistrzów!

Niko Mindeghia, rozgrywający Orlen Wisły Płock: To był wspaniały mecz dla nas i dla kibiców. Bardzo się cieszymy z wygranej z takim zespołem jak Kielce. Życzę rywalom powodzenia w Lidze Mistrzów. My każdego dnia musimy grać tak, jak dzisiaj. Przed nami teraz bardzo ważny mecz w Danii. To zwycięstwo jest bardzo ważne dla nas, dla kibiców i dla miasta, ale to długi sezon, musimy jeszcze wiele rzeczy poprawić.