W Bałtowie będzie nowa rada gminy? W listopadzie zdecydują mieszkańcy

Data publikacji: 10.10.2019 21:29
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 04.11.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Referendum w sprawie odwołania rady gminy w Bałtowie odbędzie się 24 listopada. Jak informuje Henryk Cielebąk, pełnomocnik grupy referendalnej, dziś komisarz wyborczy poinformował o tej decyzji.

Komisje wyborcze będą zlokalizowane tam, gdzie podczas wszystkich wyborów, nic się nie zmieni. Inicjatorzy referendum muszą teraz powołać komisje. Jak dodaje Henryk Cielebąk, żeby referendum było ważne, potrzeba będzie 1250 głosów.

Mieszkańcy gminy 24 listopada będą mogli się opowiedzieć za rozwiązaniem rady gminy lub pozostawieniem jej w dotychczasowym kształcie. Pytanie będzie brzmiało: „Czy jesteś za odwołaniem rady gminy w Bałtowie?”. Do wyboru będą odpowiedzi „tak” i „nie”.

Jak informowaliśmy, komitet referendalny zawiązało 10 osób. W tej grupie są radni, sołtysi i mieszkańcy. Pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum podpisało się 920 mieszkańców gminy. Inicjatorzy podkreślają, że chcą zakończyć wewnętrzny konflikt w gminie, który ich zdaniem nakręcają radni klubu Przełom Bałtowski posiadający większość w radzie.

Reklama