Cmentarz na Piaskach będzie dostępny dla odwiedzających

Data publikacji: 11.10.2019 14:01
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Cmentarz na kieleckich Piaskach

Kielce. Cmentarz na kieleckich Piaskach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na duże zamiany w organizacji ruchu muszą się przygotować kierowcy 1 listopada w okolicach cmentarza na kieleckich Piaskach. W związku z trwającym remontem ulicy Zagnańskiej kierowcy nie będą mogli skorzystać z parkingu w pobliżu nekropolii.

- W zamian będą mogli parkować swoje samochody na nowej jezdni ulicy Zagnańskiej - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

- Zmiany zostaną wprowadzone 29 października i potrwają do 5 listopada. Prawe pasy ruchu na obu jezdniach będą przeznaczone na parkowanie. Natomiast lewy pas do przemieszczania się. Miejsca postojowe będą wyznaczone praktycznie od obiektu Tęcza wzdłuż całej ulicy Zagnańskiej - dodaje rzecznik.

Tymczasem remont Zagnańskiej i Witosa przebiega bardzo sprawnie. Drogowcy oceniają, że wykonano już 20 procent zaplanowanych prac. Niewykluczone, że jeszcze przed końcem miesiąca kierowcy będą mogli skorzystać z nowego ronda, które powstaje na skrzyżowaniu ulicy Radomskiej i Szybowcowej.

Przebudowa ulic Zagnańskiej i Witosa oraz budowa nowego łącznika do ulicy Radomskiej ma się zakończyć do grudnia przyszłego roku.

Reklama