Eurodeputowana Róża Thun wspiera kandydatów KO

Data publikacji: 11.10.2019 15:45 / Data aktualizacji: 11.10.2019 18:23
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2019. Kielce. Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej. Na zdjęciu (od lewej): Róża Thun - posłanka do Parlamentu Europejskiego, Edward Rzepka - kandydat do Senatu i Michał Braun - kandydaci do Sejmu

11.10.2019. Kielce. Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej. Na zdjęciu (od lewej): Róża Thun - posłanka do Parlamentu Europejskiego, Edward Rzepka - kandydat do Senatu i Michał Braun - kandydaci do Sejmu
11.10.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Europoseł Róża Thun wspierała w Kielcach Michała Brauna i Edwarda Rzepkę, kandydatów do Sejmu i Senatu z województwa świętokrzyskiego w niedzielnych wyborach parlamentarnych. W trakcie spotkania z dziennikarzami powiedziała, że najważniejsze jest to, aby w Polsce wygrała opcja demokratyczna szanująca prawo.

Rekomendując kandydatów stwierdziła, że Edward Rzepka jest doświadczonym adwokatem i będzie korzystał ze swojego doświadczenia w pracach legislacyjnych, zmierzających do zmian polskiego prawa.   

- Z kolei Michał Braun to młody człowiek i społecznik z doświadczeniami międzynarodowymi wiedzący, jak współpracować z instytucjami europejskimi. To jest przyszłość dla świętokrzyskiego i Polski - mówiła Róża Thun.

Edward Rzepka zadeklarował, że w Senacie będzie chciał zająć się naprawą prawa w Polsce oraz podejmie działania na rzecz budowania zgody w społeczeństwie.

- Zostaliśmy podzieleni. Jeśli wejdę do Senatu, to nie zapomnę o tym, by rozpocząć dzieło łączenia i godzenia Polaków - mówił Edward Rzepka.

Edward Rzepka podziękował współpracownikom za pomoc w prowadzaniu kampanii. Zwracał także uwagę, że start w wyborach jest dla niego sentymentalną podróżą w czasie. Odwołał się tym samym do wyborów sprzed 30 lat, kiedy razem z Juliuszem Braunem zyskali mandat do Sejmu, startując z Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”.

- W tej chwili historia zatoczyła koło, ponieważ Michał, syn Juliusza, jest moim kolegą kandydatem w wyborach - mówił Rzepka.

Michał Braun powiedział, że jeśli otrzyma mandat posła, będzie chciał zająć się wdrażaniem programu dla ludzi młodych i organizacji pozarządowych. Dodawał, że będzie zabiegał o rozwój infrastruktury drogowej w regionie oraz kwestie ochrony środowiska.

Reklama