Od nich zależy przyszłość młodych ludzi. Wyróżnienia dla nauczycieli

Data publikacji: 11.10.2019 16:05
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2019. Kielce. Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski wręcza nauczycielom medale za długoletnią pracę

11.10.2019. Kielce. Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski wręcza nauczycielom medale za długoletnią pracę
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Są dla swoich uczniów autorytetami, inspirują ich do pracy. Od nauczycieli zależy przyszłość młodych ludzi. Dziś oni sami mieli okazję przyjąć podziękowania i nagrody za swoją pracę. Wojewódzkie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach.

Były odznaczenia za długoletnią pracę, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody ministra edukacji i świętokrzyskiego kuratora oświaty. Nauczyciele uważają, że choć ostatni rok był trudny, to są powody do świętowania.

Krzysztof Mądzik, nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Masłowie otrzymał za swoją pracę nagrodę ministra edukacji narodowej.

- Dzisiaj młodzież jest kuszona z każdej strony. My musimy się znaleźć w tej rzeczywistości, żeby być autorytetem. To bardzo trudne. Nagrody i wyróżnienia są fajne, ale według mnie największą nagrodą dla każdego nauczyciela jest bezpieczeństwo jego uczniów i satysfakcja z pracy z fajną, zdolną młodzieżą - twierdzi Krzysztof Mądzik.

Beata Piątek ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach została wyróżniona medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jak mówi wielokrotnie spotkała się z opinią, że praca nauczyciela nie jest wymagająca, są dwa miesiące wakacji, wolne ferie. Ale jak twierdzi bycie nauczycielem to też mnóstwo wyzwań i ogromna odpowiedzialność zwłaszcza w dobie wdrażanej reformy oświaty.

Dziś medal Komisji Edukacji Narodowej odebrała też Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

- To jest uhonorowanie mojej pracy i w szkole i pracy jako wojewoda na rzecz oświaty. To wyróżnienie to również ogromne zobowiązanie do dalszych starań na rzecz szkolnictwa i młodego pokolenia Polaków, od których przecież zależy przyszłość. My powinniśmy dawać im wzór -  twierdzi wojewoda.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty uważa, że Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podziękowań. Za nami trudny rok, były strajki nauczycieli, był też podwójny rocznik w szkołach średnich. Ale ze wszystkim sobie poradziliśmy. Jest co świętować - zapewnia kurator.

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej to 7,5 tys. zł, a nagrody świętokrzyskiego kuratora oświaty to około 4 tys. zł.

Reklama