Agata Wojtyszek w Końskich: nauczyciele muszą ciągle się doskonalić

Data publikacji: 11.10.2019 17:25
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2019 Końskie. Dzień Edukacji Narodowej. Gratulacje i podziękowania składa wojewoda Agata Wojtyszek

11.10.2019 Końskie. Dzień Edukacji Narodowej. Gratulacje i podziękowania składa wojewoda Agata Wojtyszek
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

- Nauczyciele muszą ciągle się doskonalić - powiedziała podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Końskich Agata Wojtyszek. Wojewoda podczas uroczystości razem z wiceministrem Piotrem Wawrzykiem gratulowała pedagogom, wręczając nagrody burmistrza Końskich.

Agata Wojtyszek zauważyła, że święto nauczycieli to okazja, aby podziękować im za trud, jaki wkładają w pracę z uczniami. Ich sukcesy są także sukcesami ich pedagogów.

- Szkoła istnieje tylko dlatego, że są dzieci. To dla nich kształcimy nauczycieli. To dla nich nauczyciele kształcą się przez całe życie. To jeden z zawodów, który wymaga ciągłego doskonalenia się - podkreśla wojewoda.

11.10.2019 Końskie. Dzień Edukacji Narodowej. Gratulacje i podziękowania składa wojewoda Agata WojtyszekFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Gratulacje i życzenia złożył także Piotr Wawrzyk, który docenił jednocześnie działania władz miasta na rzecz organizacji edukacji.

- Gratulacje dla osób nagrodzonych. Widać, że pan burmistrz dba o swoich nauczycieli, potrafi docenić tych, którzy na to zasługują w sposób szczególny. Należy się tylko cieszyć, że była taka miła, sympatyczna atmosfera - mówi wiceminister. 

11.10.2019 Końskie. Dzień Edukacji Narodowej. Gratulacje i podziękowania składają wiceminister Piotr Wawrzyk i burmistrz Krzysztof ObratańskiFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Burmistrz Krzysztof Obratański podkreślał wagę odpowiedzialności w wychowaniu dzieci i młodzieży i przypomniał, że od tego zależy kształt przyszłej ojczyzny.

Reklama