Śmiertelny wypadek w Czekarzewicach

Data publikacji: 15.10.2019 07:02 / Data aktualizacji: 15.10.2019 08:59
Autor: Marek Orkisz , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.10.2019 Czekarzewice. Śmiertelny wypadek, do którego doszło na trasie krajowej nr 79 Ożarów - Lipsko

15.10.2019 Czekarzewice. Śmiertelny wypadek, do którego doszło na trasie krajowej nr 79 Ożarów - Lipsko
Fot. KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Jedna osoba zginęła i jedna została ranna w wypadku, do którego doszło w miejscowości Czekarzewice na trasie krajowej nr 79 Ożarów - Lipsko. Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Kierowca osobówki nie żyje. Jak informuje Agata Frejlich, oficer prasowy opatowskiej policji, do zdarzenia doszło po godzinie 6.00.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca auta osobowego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej ciężarówce i doszło do zderzenia. W wyniku kolizji śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego. Z kolei osoba prowadząca ciężarówkę została przewieziona do szpitala - dodaje rzecznik.

Kierujący ciężarówką to 41-latek z powiatu kraśnickiego. Z kolei personalia zmarłego kierowcy jadącego samochodem osobowym, prawdopodobnie marki volvo, jeszcze nie są znane. Samochód jest tak zniszczony, że nie od razu funkcjonariusze mogli rozpoznać markę samochodu.

Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazd od strony Sandomierza przez Ożarów i Ostrowiec Świętokrzyski. Od strony Lipska przez Opole Lubelskie w kierunku Kraśnika.

Utrudnienie może potrwać do około 10.30.

Reklama