Kamil Suchański pyta prezydenta o oszczędności

Data publikacji: 16.10.2019 12:40
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Urząd Miasta Kielce

Kielce. Urząd Miasta Kielce
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Jakie oszczędności udało się dotychczas wygenerować władzom miasta? Pytania w tej sprawie stawia prezydentowi Wencie przewodniczący Rady Miasta. Kamil Suchański chce poznać efekty reorganizacji w ratuszu oraz założenia utworzenia Centrum Usług Wspólnych.

Kamil Suchański chciałby również wiedzieć, jakie oszczędności przyniosą te działania w kolejnych latach. - Chciałbym wiedzieć, jaki wpływ na poprawę finansów miasta mają działania wprowadzone przez prezydenta. Uzdrawianie finansów nie może polegać wyłącznie na zwiększaniu podatków, czy wprowadzaniu innych danin na mieszkańców, a tak zrozumiałem wypowiedzi zastępcy prezydenta Danuty Papaj, w której zostało powiedziane, że po stronie wydatkowej już wszystko zostało zrobione i teraz władze będą się skupiać na stronie dochodowej budżetu – powiedział Kamil Suchański.

Beata Pawłowska, skarbnik miasta stwierdziła, że aktualnie prowadzone są analizy po reorganizacji w ratuszu. Jednak w tym roku nie powinniśmy się spodziewać większych oszczędności. Jej zdaniem, powinny się pojawić w ciągu dwóch lat. – Przede wszystkim dlatego, że musieliśmy wypłacić odprawy osobom odchodzącym na emerytury – stwierdziła skarbnik.

W miejsce pracowników odchodzących na emerytury przesuwani są urzędnicy z innych jednostek m. in. z MOPR. Kolejnym z pomysłów, który ma przynieść oszczędności w budżecie Kielc jest utworzenie Centrum Usług Wspólnych. Jak mówi Beata Pawłowska powstanie ono w przyszłym roku. W kolejnych latach powinno przynieść wymierne efekty. CUW połączy wydatki wszystkich jednostek oświaty i pomocy społecznej. Docelowo ma dokonywać wspólnych zakupów dla wszystkich jednostek miejskich. 

Reklama