Rozpoczyna się remont alei Popiełuszki. Mogą być utrudnienia

Data publikacji: 16.10.2019 17:08
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.09.2019. Kielce. Aleja Popiełuszki

05.09.2019. Kielce. Aleja Popiełuszki
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na poważne utrudnienia muszą przygotować się kierowcy w Kielcach w związku z rozpoczynającym się remontem alei Popiełuszki. Od jutra zamknięta zostanie zachodnia, wyjazdowa jezdnia z miasta.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg informuje, że remontem objęty zostanie około 500 metrowy fragment ulicy: od skrzyżowania z Wrzosową, w stronę Morawicy. Ruch w obu kierunkach odbywał się będzie sąsiednią jezdnią wschodnią.

- Na skrzyżowaniu alei Popiełuszki z ulicą Wrzosową zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna i będzie wytyczone małe rondo. Dojazd do marketu budowlanego odbywać się będzie poprzez ulice Wrzosową i dotychczasową drogę wyjazdową z marketu. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około 3 tygodnie. Po tym jak wykonawca zmodernizuje jezdnie zachodnią, zostanie wprowadzona inna organizacja ruchu - dodaje rzecznik.

Modernizacja ma się zakończyć do połowy listopada. Koszt to ponad 1,8 miliona złotych. Miastu udało się pozyskać dofinansowanie w ramach rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, które wyniesie połowę kosztów inwestycji.

Reklama