Ogromny sukces nauczyciela z Kazimierzy

Data publikacji: 19.10.2019 12:32
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarosław Miszczyk z Kazimierzy Wielkiej (w środku) otrzymał z rąk ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego (z prawej) prestiżowy tytuł honorowy Profesora Oświaty

Jarosław Miszczyk z Kazimierzy Wielkiej (w środku) otrzymał z rąk ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego (z prawej) prestiżowy tytuł honorowy Profesora Oświaty
Fot. MEN

Jarosław Miszczyk z Kazimierzy Wielkiej, lokalny działacz, radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości otrzymał prestiżowy tytuł honorowego profesora oświaty. To najwyższy stopień awansu zawodowego, jaki można uzyskać w zawodzie nauczycielskim.

Jest on przyznawany nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Tytuł honorowego profesora oświaty minister edukacji narodowej co roku przyznaje na wniosek specjalnej kapituły tylko 25 nauczycielom z całej Polski.

Jarosław Miszczyk podkreśla, że to dla niego to wielkie osiągnięcie, ale i sukces szkoły. Cieszy się, że lata pracy z uczniami, nauczycielami i rodzicami tak pięknie zaowocowały u schyłku jego kariery zawodowej.

- To wielki honor nie tylko dla nas nauczycieli, ale dla całego środowiska szkolnego, powiatu i województwa. Czujemy się spełnieni. Takie wyróżnienie uskrzydla i pobudza do pracy - mówi Jarosław Miszczyk.

Jarosław Miszczyk przytoczył słowa ministra Dariusza Piontkowskiego, który powiedział, że dobry nauczyciel to taki, który jest zadowolony ze swojej pracy. Jego działalność przynosi efekty, dzięki czemu uczniowie zdobywają nowe umiejętności.

- Widzę, że to, co robię, przekłada się na większe zaufanie. Służy ludziom. I to mi sprawia dużą satysfakcję - dodaje.

Jarosław Miszczyk ma 59 lat. Urodził się w Kazimierzy Wielkiej. Przez 24 lata pełnił funkcję radnego kazimierskiej Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu. Dwukrotnie był także zastępcą burmistrza Kazimierzy Wielkiej. Jest cenionym pedagogiem. Na co dzień pracuje jako nauczyciel matematyki w Samorządowej Szkole Podstawowej numer 3 imienia Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej. Sprawował także funkcję wizytatora kuratorium oświaty.

W 2018 roku Jarosław Miszczyk został odznaczony za działalność na rzecz samorządu i społeczności lokalnej. Złoty Krzyż Zasługi otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Jest autorem wielu publikacji związanych z działalnością oświatową.

Reklama