Sygnalizacja na niebezpiecznych skrzyżowaniach już jest. Czeka na odbiór

Data publikacji: 20.10.2019 12:59
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.10.2019. Skrzyżowanie drogi krajowej 74 i wojewódzkiej 728. Sygnalizacja świetlna

20.10.2019. Skrzyżowanie drogi krajowej 74 i wojewódzkiej 728. Sygnalizacja świetlna
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą nr 42 i nr 728, czyli na tzw. „krzyżówkach rudzkich i radoszyckich” zainstalowana została długo wyczekiwana sygnalizacja świetlna. Trwają testy przed jej oddaniem do odbioru.

Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykonawca wybudował już konstrukcje sygnalizacji.

- Zamontowane są już sygnalizatory, wykonane są także przyłącza. Wykonawca przystąpił do testów  na obu skrzyżowaniach - mówi Małgorzata Pawelec-Buras.

Rzecznik apeluje do kierowców o szczególną czujność w związku z testami na skrzyżowaniach. - Co jakiś czas na sygnalizatorach może pojawiać się żółte światło.

Mieszkańcy powiatu koneckiego, którzy regularnie korzystają ze skrzyżowań są zadowoleni z nowego rozwiązania. - Bardzo długo czekaliśmy, aby w tych miejscach powstały światła. Na tych dwóch krzyżówkach  jest dużo pojazdów i trudno włączyć się do ruchu. Ponadto światła znacznie poprawią bezpieczeństwo.    

Wykonawca zgodnie z umową powinien na stałe włączyć sygnalizację w połowie grudnia, ale  wszystko wskazuje na to, że kierowcy z nowego rozwiązania będą korzystać znacznie wcześniej.

Jak informowaliśmy, w ciągu ostatnich 10 lat doszło na tych dwóch skrzyżowaniach do ponad 100 wypadków, w których zginęło 18 osób, a rannych zostało ponad 120.

20.10.2019. Skrzyżowanie drogi krajowej 74 i wojewódzkiej 728. Sygnalizacja świetlnaFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Reklama