Święty Krzyż ostatnim punktem podróży ambasadorów po regionie

Data publikacji: 20.10.2019 17:51
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.10.2019. Święty Krzyż. Wizyta ambasadorów z 20 krajów

20.10.2019. Święty Krzyż. Wizyta ambasadorów z 20 krajów
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Wizytą w fabryce porcelany w Ćmielowie oraz w klasztorze na Świętym Krzyżu ambasadorowie 20 krajów zakończyli 3-dniową wizytę w regionie świętokrzyskim. Dyplomaci chwalą sobie pobyt, podkreślając przy tym, że nie wiedzieli, jak wiele ciekawych miejsc można zobaczyć w naszym województwie.

Ambasador Serbii Nikola Zurovac mówił, że wszystkie atrakcje przypadły mu do gustu.

- Cała wizyta była pięknym wydarzeniem dla całego korpusu dyplomatycznego. Kończymy wizytę w tym świętym miejscu i to ukoronowanie tego wyjazdu. Będziemy wspominać i wracać - zaznaczył Nikola Zurovac.

Tsewang Namgyal, ambasador Indii mówi, że jest pod wrażeniem infrastruktury drogowej w naszym regionie. Powiedział, że region świętokrzyski jest bogaty rolniczo. Jego zdaniem, najpiękniejszy jest Święty Krzyż i jego okolice.

 - Zwłaszcza to miejsce mnie urzekło i górzysty teren. Sam pochodzę z Himalajów - mówi ambasador Indii.

Marcin Piętak, szef Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego stwierdził, że dzięki wizycie wzrośnie liczba turystów odwiedzających nasz region.

- Z ambasador Węgier rozmawiałem szczególnie o wypromowaniu świętokrzyskiego na Węgrzech. Ona by chciała, aby rzeczywiście w jej kraju pokazywać ten potencjał turystyczny - mówi Marcin Piętak.

Dyplomaci od piątku odwiedzili m.in. Muzeum Wsi Kieleckiej, Filharmonię Świętokrzyską, kolegiatę św. Marcina w Opatowie czy zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Ostatnia taka wizyta odbyła się 8 lat temu.

Reklama