Potencjalni zabójcy jeżdżą po drogach

Data publikacji: 21.10.2019 10:53
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.10.2019. Miedziana Góra. Akcja „Trzeźwy Poranek”

21.10.2019. Miedziana Góra. Akcja „Trzeźwy Poranek”
Fot. Monik Miller / Radio Kielce

Każdy pijany kierowca jest potencjalnym zabójcą - przypomina świętokrzyska policja, która dziś rano prowadziła akcję „Trzeźwy Poranek”.

21.10.2019. Miedziana Góra. Akcja „Trzeźwy Poranek”Fot. Monik Miller / Radio Kielce

Przez pierwsze dwie godziny funkcjonariusze zatrzymali 11 osób, które zdecydowały się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

- To zdecydowanie za dużo - twierdzi podkomisarz Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

- Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca niesie na drodze śmierć. Jest to związane z faktem, iż inaczej oceniają rzeczywistość, nie czują prędkości, z jaką się poruszają i mogą mieć problemy z panowaniem nad autem - wyjaśnia.

Akcja prowadzona była między innymi przy torze w Miedzianej Górze. Funkcjonariuszy wspomagali prezes fundacji Trzeźwość Paweł Gmyrek oraz Wojciech Chuchała, kierowca rajdowy.

- Alkohol nie powinien być nadużywany zwłaszcza gdy wiemy, że tego samego lub następnego dnia, musimy wsiąść do auta. Musimy być także odpowiedzialni za innych - mówi Wojciech Chuchała.

- Jeżeli żona widzi, że mąż chce wypić piwo, a rano ma prowadzić auto, to powinna uświadomić go, że podejmuje zły krok. Podobnie, gdy jesteśmy na imprezie i widzimy, że ktoś, kto pił alkohol i zamierza prowadzić samochód, należy mu tego zabronić - wyjaśnia.

Kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli twierdzą, że takie akcje są bardzo potrzebne. - Nie chcielibyśmy być ofiarami pijanego kierowcy. Dzięki takim kontrolom można wyeliminować z ruchu osoby, których na drodze nie powinno być. Od początku roku do 20 października świętokrzyska policja zatrzymała ponad 3 200 pijanych kierowców.

21.10.2019. Miedziana Góra. Akcja „Trzeźwy Poranek”Fot. Monik Miller / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama