Prezydent Wenta zaskoczony przenosinami Grupy VIVE do Warszawy

Data publikacji: 21.10.2019 17:32
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2019. Kielce. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Bertus Servaas - prezes Grupy VIVE

20.05.2019. Kielce. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Bertus Servaas - prezes Grupy VIVE
Fot. Rafał Szymczyk / Radio Kielce

- Jestem zaskoczony, ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu - mówi prezydent Bogdan Wenta o wyprowadzce z Kielc Grupy VIVE.

Na początku października władze spółki zdecydowały o tym, że jej siedziba zostanie przeniesiona do Warszawy. Decyzja jest tłumaczona umiędzynarodowieniem działalności firmy. Oznacza to jednak, że samorząd Kielc nie będzie czerpał wpływów z podatku CIT, który spółka będzie odprowadzać w stolicy.

- Oczywiście ta informacja jest dla wszystkich zaskoczeniem, ale jedną rzeczą jest biznes i to, jak działa firma, a drugie to klub. VIVE jest kojarzone z Kielcami i klubem. Na pewne rzeczy my nie mamy jednak wpływu, to są decyzje biznesowe i gospodarcze - powiedział Wenta. 

Bertus Servaas nie chciał komentować decyzji o przeniesieniu firmy do Warszawy. Informacji w jego imieniu udziela Ewelina Rozpara, rzecznik Grupy VIVE, która przekonuje, że ma to ułatwić działanie w skali międzynarodowej.

- Decyzja jest podyktowana dynamicznym rozwojem Grupy VIVE, który trwa od wielu lat. Jest to związane z globalizacją, działaniem firmy w skali międzynarodowej, co oznacza konieczność kooperacji z partnerami międzynarodowymi. Centralizacja biznesu w Warszawie jest także podyktowana rozwojem startupów prowadzonych w grupie - informuje Ewelina Rozpara.

Rzeczniczka zapewnia, że zarówno produkcja, jak i dział wsparcia nadal będą funkcjonować w Kielcach. VIVE Textile Recycling to jedna z największych firm w stolicy regionu. Zatrudnia ponad 1200 osób. 

adv adv
Wiadomości
Reklama