Były wójt Piekoszowa usłyszał kolejne zarzuty

Data publikacji: 22.10.2019 08:55
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.10.2019. Kielce. Rozprawa Łukasza P., właściciela składowiska odpadów w Nowinach. Na zdjęciu: zeznaje Tadeusz D. Były wójt Piekoszowa

16.10.2019. Kielce. Rozprawa Łukasza P., właściciela składowiska odpadów w Nowinach. Na zdjęciu: zeznaje Tadeusz D. Były wójt Piekoszowa
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kolejne problemy Tadeusza D., byłego wójta Piekoszowa. Tym razem usłyszał zarzuty związane z nieodpowiednim składowaniem odpadów na terenie dawnej Agromy, przy ulicy Krakowskiej w Kielcach.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej informuje, że oskarżenie obejmuje przechowywanie nieczystości w nieprawidłowy sposób.

- Odpady mogły swobodnie przedostawać się do gruntu - wyjaśnia rzecznik. - Takie działanie może zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować istotne obniżenie jakości wód podziemnych i powierzchniowych. Przypomnę, że podejrzany jest tymczasowo aresztowany w innej sprawie - dodaje rzecznik.

Akt oskarżenia powinien zostać skierowany do sądu w ciągu miesiąca. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. To już kolejne postępowanie, w którym podejrzany jest Tadeusz D. W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie, były wójt Piekoszowa usłyszał zarzuty związane m.in. z działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienie przestępstw przeciwko ochronie środowiska, w tym składowanie odpadów niebezpiecznych bez zezwolenia. Zarzucono mu także oszustwo wobec właściciela działki w Odonowie w powiecie kazimierskim, na której były składowane chemikalia.

Niezależnie od tego, w Sądzie Okręgowym w Kielcach toczy się proces, w którym Tadeusz D. jest oskarżony o korupcję. Prokuratura postawiła mu łącznie 34 zarzuty, w tym przekroczenia uprawnień oraz przyjmowania korzyści majątkowych. Sprawa rozpoczęła się w 2015 roku, a dotyczy lat 2010-2013, kiedy rządził Piekoszowem. 

Reklama