Kielecka radna z wyróżnieniem

Data publikacji: 22.10.2019 15:18
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielecka radna Joanna Winiarska (w środku) odbiera nagrodę „Idol Specjalny”

Kielecka radna Joanna Winiarska (w środku) odbiera nagrodę „Idol Specjalny”
Fot. Fundacja „Szansa dla Niewidomych”

Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca kieleckiej Rady Miasta znalazła się w międzynarodowym gronie pięciu laureatów nagrody „Idola Specjalnego”, przyznawanej przez Fundację „Szansa dla Niewidomych”. Wyróżnienie zostało przyznane za zaangażowanie na rzecz osób z dysfunkcją wzroku.

Jak przyznała Joanna Winiarska, to wyróżnienie jest dla niej dużym zaszczytem i mobilizacją do dalszej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Nagroda dodaje mi skrzydeł do jeszcze większego działania na rzecz osób niepełnosprawnych, także tych mających problemy ze wzrokiem. Nie otrzymałabym jej, gdyby nie dziewczyny z Fundacji „Szansa dla Niewidomych”, które w naszym województwie prowadzą wiele działań na rzecz osób z dysfunkcją wzroku i ja mam przyjemność pomagać im i wspierać je w tych działaniach - dodała Joanna Winiarska.

Wyróżnienie dla Joanny Winiarskiej zostało przyznane za ścisłą współpracę z kieleckim oddziałem fundacji. Fundacja zajmuje się m.in. organizowaniem prozdrowotnych spotkań, zajęć informacyjno-edukacyjnych w szkołach i przedszkolach, wspieraniem rodzin osób słabowidzących i niewidomych oraz promowaniem tyfloturystyki w regionie świętokrzyskim.

Reklama