Pociągi jeżdżą już jednym torem. Odblokowana została też droga

Data publikacji: 23.10.2019 02:30 / Data aktualizacji: 23.10.2019 22:59
Autor: Robert Felczak , Karol Żak , Monika Miller , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.10.2019. Berezów. Wykolejenie pociągów towarowych

23.10.2019. Berezów. Wykolejenie pociągów towarowych
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O godzinie 11.30 pociągi wróciły na trasę Kielce - Suchedniów - Skarżysko-Kamienna. Na razie mogą jednak jeździć tylko jednym torem, ale pasażerowie nie muszą już korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi PKP Intercity nie kursują już natomiast objazdami.

Na drugim torze prowadzone są jeszcze prace. Kolejarze już usunęli skład wagonów towarowych i odblokowali przejazd kolejowo-drogowy na drodze nr 751. Teraz naprawiony musi zostać tor, który uszkodzony jest na około 600-metrowym odcinku. Prace mogą zająć kilka dni.

Szczegółowe informacje o opóźnieniach w kursowaniu pociągów można uzyskać odwiedzając stronę portalpasazera.pl

Jak informowaliśmy, około godziny 1 w nocy w Berezowie koło Suchedniowa wykoleiły się dwa wagony dwóch pociągów towarowych przewożących kruszywo. Nikt nie został ranny, ale trasa kolejowa Skarżysko - Kielce została całkowicie zablokowana. Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, mówił Radiu Kielce, że wykoleił się wagon pociągu towarowego relacji Rykoszyn - Koluszki oraz wagon pociągu towarowego Świerże Górne - Bukowno jadący z przeciwnej strony.

- Wagony otarły się o siebie. Nikomu nic się nie stało, nie ma zagrożenia dla środowiska - mówił rano Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Na trasie Kielce - Skarżysko obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Do południa pociągi dalekobieżne kierowano drogą okrężną przez Włoszczowę, Żelisławice i Opoczno Południowe. Spółka Przewozy Regionalne wprowadziła natomiast zastępczą komunikację autobusową.

Robert Zaborski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału spółki Przewozy Regionalne, informował, że podróżni musieli przesiadać się z pociągów do autobusów w Łącznej i Suchedniowie. Dzięki wzajemnemu honorowaniu biletów pasażerowie pociągów Intercity mogli jednak podróżować składami Przewozów Regionalnych i Kolei Mazowieckich. Z powodu zablokowanej linii kolejowej Kielce - Skarżysko pociągi regionalne kursowały niestety znacznie opóźnione.

23.10.2019. Berezów. Wykolejenie pociągów towarowychFot. Robert Felczak / Radio Kielce

Okoliczni mieszkańcy, z którymi rozmawiała reporterka Radia Kielce, mówią, że nie słyszeli w nocy nic niepokojącego. Według informacji przekazanych przez policję i Służbę Ochrony Kolei wskutek tego zdarzenia nikt nie został ranny. Funkcjonariusze dodają, że maszyniści obu pociągów byli trzeźwi.

W ciągu doby trasą Kielce - Suchedniów - Skarżysko kursuje łącznie 48 pociągów w tym 34 pociągi regionalne i 14 składów dalekobieżnych. To między innymi pociągi z Kielc do Ostrowca Świętokrzyskiego, Olsztyna, Krakowa i Warszawy.

23.10.2019. Berezów. Wykolejenie pociągów towarowychFot. Robert Felczak / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama