Park miejski zmieni swoje oblicze

Data publikacji: 23.10.2019 06:55
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wizualizacja parku miejskiego w Kielcach

Wizualizacja parku miejskiego w Kielcach
Fot. mat. prasowe

Gruntowny remont przejdzie kielecki park miejski imienia Stanisława Staszica w Kielcach. Jak informuje Echo Dnia zmieni się teren wokół stawu i jego nabrzeża, wyremontowana zostanie także muszla koncertowa.

Wizualizacja parku miejskiego w KielcachFot. mat. prasowe

Nową nawierzchnię zyskają alejki. Zerwany zostanie z nich asfalt, a zostaną wyłożone nawierzchnią mineralną ze spoiwem z naturalnej żywicy.

Sam akwen zostanie pogłębiony i oczyszczony, powstanie również drewniany pomost, który będzie stanowić miejsce do spacerów i wypoczynku. Wymieniona zostanie również nawierzchnia przed muszlą koncertową, a także schody prowadzące do niej.

W parku wymienione zostaną ławki, kosze na śmieci, zamontowane zostaną stojaki na rowery. Nie będzie wycinek drzew, zostaną usunięte jedynie samosiejki nie starsze niż 10-letnie. Renowację przejdzie także mur, przy którym znajdowała się ptaszarnia.

Renowacja parku potrwa 1,5 roku, będzie kosztowała 11 mln złotych. Miasto będzie zabiegać o pieniądze z programów unijnych. Decyzją konserwatora zabytków prace będą musiały być wykonane do 2024 roku.

Wizualizacja parku miejskiego w KielcachFot. mat. prasowe

Tagi do tego wpisu
Reklama